malone

Daniel Malone – Trzy dysasamblaże do taktycznego wykorzystania w życiu (prezentowane jako performans poza przestrzenią domową)

W przestrzeni wystawy Cały czas w pracy odbędzie się działanie na żywo w wykonaniu Daniela Malone, jednego z artystów biorących udział w projekcie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 1.04, o godz. 16.00, w Galerii Labirynt/Plaza (ul. Lipowa 13).

Wstęp wolny

***

Od 2008 roku nowozelandzki artysta Daniel Malone tworzy serię prac, które stanowią zarówno zgromadzone artefakty, jak i szkice towarzyszące realizowanym przez siebie projektom, odzwierciedlając jego postrzeganie strefy prywatnej wykorzystywanej jako studia. Jedna z serii tych „dysasamblaży” (ang. „disassemblages”), jak je nazywa artysta, jest efektem użycia przez niego tłuszczu z ekspresu do kawy jako pigmentu. Znalezione przez artystę w jego najbliższym otoczeniu materiały wraz ze śladami palców odciśniętych na powierzchni zużytych arkuszy papieru w formacie A4 posłużyły do stworzenia wyjątkowej kolekcji, niemal podświadomie diarystycznej, organicznej i cielesnej medytacji.