Na opak

Na opak

Otwarcie: 16.04 (sobota), godz. 12.00 | Galeria Labirynt (Lublin, ul. Popiełuszki 5)
Wystawa czynna do 24.07.2016 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Finisaż: 23.07.2016, godz. 12.00-18.00 (program)
Wstęp wolny

Artyści: Basia Bańda, Natalia Bażowska, Alicja Bielawska, Olaf Brzeski, Miłosz Flis, Yaroslav Futymskyi, Florentyna Nastaj, Anna Panek, Krzysztof Topolski
Kuratorki: Anna Szary, Agata Sztorc

A gdyby tak spojrzeć na świat nieco inaczej, na opak? Co byśmy zobaczyli? Ruchoma wyspa, przytulna ostoja czy tajemnicze kapsuły to tylko przedsmak tego, co artyści zaserwowali dzieciom na edukacyjnej wystawie sztuki współczesnej Na opak. Przygotowana specjalnie dla najmłodszych widzów ekspozycja zmieniła przestrzeń galerii nie do poznania. Inaczej niż zwykle wygląda nie tylko sama sala wystawiennicza, na opak są także zasady zwiedzania – dzieci poznają dzieła wszystkimi zmysłami, także poprzez dotyk, który zazwyczaj w muzeach czy galeriach nie jest używany jako narzędzie doświadczania sztuki. Na opak to kolejna próba wyjścia naprzeciw potrzebom młodych widzów Galerii Labirynt. Poprzez kreatywną zabawę, rozwiązywanie zagadek i warsztaty twórcze przybliżamy dzieciom świat sztuki współczesnej.

Prezentowane na wystawie prace przygotowali artyści, którzy nie co dzień mają okazję pracować dla najmłodszych. Ich realizacje są formą eksperymentu, mają w sobie element nieskrępowanej fantazji i odwołują się do przeżyć bliskich każdemu dziecku. Używają oni nietypowych materiałów, zaskakujących faktur i przedmiotów, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z galerią sztuki. Wystawa przenosi nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów do barwnego świata sztuki, w którym wszystko – jak można się przekonać – jest możliwe.

Zapisz

Zapisz