Performance Platform Lublin 2013

Performance Platform Lublin 2013

Festiwal Performance Platform Lublin to jedno z nielicznych wydarzeń w Polsce promujących sztukę performance. Program festiwalu budowany jest wokół dwóch równoważnych elementów: praktyki twórczej i refleksji teoretycznej. Ambicją organizatorów jest próba zbliżenia do siebie artystów i publiczności, znalezienia wspólnego języka, stworzenia pola do dyskusji oraz nawiązania dialogu. Podczas kolejnych edycji festiwalu, oprócz pokazów sztuki performance, odbywają się również spotkania i dyskusje z artystami, warsztaty dla młodzieży, wykłady, projekcje filmów.

Każdego roku w festiwalu biorą udział artyści pochodzący z Polski i zagranicy. Występują zarówno uznani już klasycy, jak również młodzi twórcy. Konfrontacja pokoleniowa skłania do refleksji nad ewolucją sztuki, aktualnością podejmowanych problemów i przeobrażeniami w obrębie strategii twórczych.

W tym roku przypada 35-ta rocznica festiwalu „Performance and Body”.  Międzynarodowe Spotkanie Artystów „Performance and Body” zorganizowane w 1978 roku przez Galerię Labirynt było krokiem milowym w historii sztuki performance w Polsce. Lublin był kolebką sztuki akcji w Polsce, miejscem, gdzie już na początku swojej drogi twórczej występowali tacy artyści jak: Jerzy Bereś, Zbigniew Warpechowski, Krzysztof Zarębski, Przemysław Kwiek. Organizatorzy Performance Platform Lublin 2013 chcą przypomnieć lubelskiej publiczności o tym ważnym wydarzeniu.  Stąd w programie tegorocznej edycji festiwalu znalazła się m. in. dyskusja z udziałem Zbigniewa Warpechowskiego oraz Przemysława Kwieka, a także prezentacja dokumentacji wydarzeń z 1978 r.

Wystąpią:

Zbigniew Warpechowski (Polska)
Przemysław Kwiek (Polska)
Eve Bonneau (Francja)
Grzegorz Bożek (Polska)
Liu Chengrui (Chiny)
Arianna Ferrari (Włochy)
Tales Frey from Cia.Excessos (Brazylia/Portugalia)
Justyna Górowska (Polska)
Kineret Haya Max (Izrael)
Sarah Hill (Stany Zjednoczone)
Branko Miliskovic (Serbia/Niemcy)

Więcej: www.performanceplatform.pl

–> wstęp wolny <–

Organizator: Fundacja Sztuki Performance
Współpraca: Galeria Labirynt

Fundacja Sztuki Performance

Galeria Labirynt

Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Lublin