W nocy po północy

W nocy po północy – wystawa w Galerii Edukacyjnej

Wystawa czynna: wt.-niedz., godz. 12.00-19.00
Wstęp wolny

W śnionym świecie wszystko jest możliwe. Mogą na przykład odwiedzać nas postaci z bajek bądź kolorowe potwory. Czasem jest to wizja mniej, a czasem bardziej realna. Niektóre marzenia senne są tak rzeczywiste, jak gdyby były wyjęte z codzienności.

Co dzieje się w głowach, kiedy śpimy? Czym są koszmary i skąd się biorą? O czym śnią artyści? Czy sztuka i sen są do siebie podobne? Na te pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na nowej wystawie edukacyjnej W nocy po północy, pełnej prac, w których można wypatrzeć tropy niecodziennych marzeń sennych. To także wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się niezwykłym wizjom snutym przez współczesnych twórców.

Prezentacja obejmuje dzieła Zbigniewa Dowgiałły, Tomasza Kowalskiego, Katarzyny Kozyry, Dominika Lejmana, Pauliny Sadowskiej. Są to prace ze zbiorów Galerii Labirynt oraz kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Na zwiedzanie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis.