Ana_Roldan_Iza_Tarasewicz_wystawa

„Ask for something that doesn’t exist” – Ana Roldan, Iza Tarasewicz

22.03.2013 – 26.04.2013, ul. Grodzka 3

Obie artystki inspirują się w pracy zagadnieniami filozoficznymi i egzystencjalnymi, interesuje je cykl życia i śmierci, mechanizm wiecznego powrotu, samonapędzającej się maszyny perpetuum mobile. Obie interesuje też relacja pomiędzy formami geometrycznymi, podporządkowanymi zasadom matematyki i geometrii, a formami naturalnymi, żywymi, stanowiącymi punkt wyjścia dla  nauki i techniki. Tarasewicz rozwija w swojej twórczości wątek dualizmu – wnętrza i zewnętrza, fizyczności i organiczności, początku i końca. W jej pracach nakładają się na siebie porządki sztuki i nauki, fizyki i biologii. Podobnie czyni Roldan, którą zajmują fakty,  koncepty teoretyczne, uwarunkowania kulturowe i systemowe w odniesieniu do tego, co niewyuczone, pierwotne i intuicyjne. Wystawa w Labiryncie 2 jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem artystek.

Ana Roldan – ur. 1977 r. w Meksyku, rzeźbiarka, autorka instalacji, rysunków, wideo. Studiowała w Hochschule fur Gestaltung i Universitat Berne w Berne. Laureatka nagród Kanton of Zurich Prize (2007), Swiss Art Award (2005, 2006) i Corti Aeschlimann Foundation Prize.

Iza Tarasewicz – ur. 1981 r. w Białymstoku, rzeźbiarka, rysowniczka, performerka. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka programu „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2013.

Otwarcie wystawy: 22 marca (piątek), godz. 19.00

Wystawa czynna do 26 kwietnia (wt. – niedz., godz. 12.00 – 19.00)