akcja slyder

Akcja Lublin! Rozdział 2

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Otwarcie: 26.01.2018 (piątek), godz. 19.00
Działania performatywne studentek i studentów Pracowni Działań Przestrzennych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: 9.03.2018 (piątek), godz. 19.00
Wystawa czynna do 18.03.2018 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp wolny

Wernisaż tłumaczony na polski język migowy; tłumacz: Magdalena Gach; po otwarciu wystawy zapraszamy również na krótkie oprowadzanie tłumaczone na PJM.

Akcja Lublin! Rozdział 2 to kolejna wystawa z cyklu prezentującego sztukę performansu. W tym roku ponownie sięgamy do historii i archiwum Galerii Labirynt, wybierając znaczące – z naszego punktu widzenia – performanse i akcje, które wydarzyły się w Lublinie. Na wystawie pojawią prace takich artystów jak: Jerzy Bereś, Maria Pinińska-Bereś, Akademia Ruchu, Jan Świdziński, Zbigniew Warpechowski, KwieKulik, Ewa Partum, Józef Robakowski.

W wystawie udział weźmie również grupa studentów i absolwentów Pracowni Działań Przestrzennych prowadzonej przez prof. Mirosława Bałkę i mgr Zuzę Golińską na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. „Zwrot performatywny”, który dokonał się w działalności tej Pracowni jest, naszym zdaniem, szansą na odświeżenie i nowym spojrzeniem młodych artystów na performans. Na wystawie prezentowane będą działania dokamerowe, wideoperformanse oraz dokumentacje działań wybranych studentów i absolwentów PDP. Zestawienie prac klasyków performansu i młodych twórców daje obraz poszukiwań i przemiany, jaka się dokonała w tej dziedzinie.

Kuratorzy: Paulina Kempisty, Waldemar Tatarczuk