Akcja 27

AKCJA27 – nowa fala sztuki performance

30.11 – 01.12 (piątek – sobota), godz. 18.00

AKCJA27 organizowana jest z myślą o artystach, którzy nie ukończyli 27 roku życia. W tym roku odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia. Inicjatywa ta daje najmłodszym twórcom sztuki performance możliwość zaistnienia na polskiej scenie artystycznej, a dla publiczności jest okazją do zapoznania się z ich twórczością. Oprócz artystów z Polski w wydarzeniu udział biorą młodzi twórcy z Ukrainy. Gościem specjalnym jest Janusz Bałdyga, profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Próba wyznaczenia obszaru wspólnego dla artystów z Polski i zagranicy otwiera na dialog, wzajemne inspirowanie się, daje impuls do poszukiwań, pobudza do dyskusji. AKCJA27 stwarza również okazję do badania/testowania własnych możliwości, (auto)edukacji, obserwacji, kontaktu, a przede wszystkim, otwiera środowisko artystyczne na nową falę w sztuce.

– – – – ARTYŚCI:

Yurii Biley, Grzegorz Bożek, Grupa OKO (Aleksandra Grunholz, Klaudia Jarecka, Olga Ozierańska), Anna Jochymek, Pavlo Kovach, Zofia Kuligowska, Hanna Linkowska, Anita Mowczan, Mikołaj Podworny, RNA (Marek Deka, Mateusz Dryjer, Maciej Rudzin), Yaryna Shums’ka

Artyści uczestniczący w AKCJI27zostali wybrani na podstawie rekomendacji Janusza Bałdygi, Mirosława Bałki, Leszka Knaflewskiego.