rezydenci slyder

Artists in Residence: Andriy Helytovych, Igor Isychenko, Alexander Ugay

Otwarcie: 28.07.2017 (piątek), godz. 19.00
Galeria Labirynt ul. ks. J. Popiełuszki 5
Wystawy czynne do 18.08.2017 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp wolny

W ramach projektu Artists in Residence prezentowane są trzy indywidualne wystawy rezydentów Galerii Labirynt, pochodzących z Ukrainy i Kazachstanu, tegorocznych stypendystów programu MKiDN „Gaude Polonia”. W pracach wideo, performansach, fotografiach oraz obiektach, zrealizowanych podczas półrocznego pobytu w Lublinie, artyści podejmują problematykę archiwum, pamięci i miejsca, inspirując się przestrzenią i historią naszego miasta.

Andriy Helytovych – Performans w miejscu / Performance in the place

Andriy Helytovych (ur. 1989, Lwów, Ukraina) – absolwent Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni malarstwa monumentalnego (2014). Sztuką performansu zajmuje się od 2015 roku, realizując działania, które często odbywają się w przestrzeni publicznej.

Igor Isychenko – Wyjście w miasto / Exit to the city

Igor Isychenko (ur. 1986, Kijów, Ukraina) – doktor geografii społeczno-ekonomicznej (2011, Instytut Geografii, Narodowa Akademia Nauk Ukrainy), od 2011 roku – badacz i artysta. Interesuje się zależnościami pomiędzy pamięcią a wyobraźnią (w ujęciu indywidualnym i zbiorowym), a zwłaszcza sposobami, w jaki kształtują one przeszłość i przyszłość miast.

Alexander Ugay – Więcej niż obraz, mniej niż przedmiot / More than an image, less than an object

Alexander Ugay (ur. 1978, Kyzilorda, Kazachstan) – absolwent Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Kazachstanie, mieszka i pracuje w Ałmatach. Interesuje go czas, w szczególności relacje pomiędzy przeszłością i przyszłością oraz ich wpływ na kształtowanie się rzeczywistości, a także pamięć indywidualna i zbiorowa.

________________

Prezentowane prace powstały w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”

nck-gp

Zapisz