Gaba Kulka w Galerii Labirynt

Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S

19 stycznia 2013 (sobota), godz. 19.00, ul. ks. J. Popiełuszki 5, bilety 20zł/25zł*

Warsztaty Kultury oraz Galeria Labirynt zapraszają na koncert Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S, będący symbolicznym zakończeniem pewnego etapu w dziejach lubelskiej kultury i budynku przy ul. Popiełuszki 5, a jednocześnie swego rodzaju nowym otwarciem obydwu instytucji i początkiem kolejnych inicjatyw kulturalnych. Od stycznia bowiem, zajmujące dotąd ten budynek Warsztaty Kultury przenoszą się na ul. Grodzką 5a, gdzie dotychczas mieściła się Galeria Labirynt, która z kolei przenosi się na ul. Popiełuszki 5.

Projekt Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S do tej pory kojarzony był przez fanów i publiczność internetową przede wszystkim jako Piastelsi, za sprawą brawurowo wykonywanego utworu grupy Dzikusy. Wielki powrót artystów do muzyki lat 60. i 70. nie zakończył się jednak na tym numerze. Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz panem Buniem (Dick 4 Dick) przygotował bowiem specjalny program, na który składają się nieco zapomniane piosenki polskie z szalonej ery bigbitu, trochę muzyki filmowej oraz nieśmiertelne przeboje Baaby i Iron Maiden.

Skład ten zaprezentował się już publiczności warszawskiej podczas festiwalu „Niewinni Czarodzieje”, a wykonanie takich utworów jak „Metalowcy” grupy Porum, czy „Piastelsi” zespołu Dzikusy przysporzyło zespołowi chwały, a publiczności nieudawanej przyjemności.

Podczas występów na żywo Gaba Kulka i M.Bunio.S  czarują głosami i sceniczną charyzmą, a Baaba popisuje się swoim muzycznym kunsztem.

Koncert w Lublinie odbędzie się tuż po wyjściu składu Baaba ft. Gaba Kulka & M.Bunio.S ze studia, gdzie pod okiem Maćka Cieślaka w jego analogowym Studio im. Adama Mickiewicza ten wyjątkowy materiał został zarejestrowany, a lada moment ukaże się w sprzedaży.

Występują:

Gaba Kulka – śpiew, organy

M.Bunio.S – śpiew

Piotr Zabrodzki – gitara basowa, śpiew, organy

Bartosz Weber – gitara

Macio Moretti – perkusja

Tomasz Duda – saksofon tenorowy, flet poprzeczny, organy, tamburyno, śpiew

Do posłuchania:

http://www.youtube.com/watch?v=yAXlpmrowi0

http://www.youtube.com/watch?v=cGZSlMjJEIc

http://www.youtube.com/watch?v=kP2Y1ckbpfU

* Bilety do nabycia w nowej siedzibie Galerii Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki 5

20 zł – przedsprzedaż od 8 do 18 stycznia w godz. 8.00 – 16.00

25 zł – sprzedaż w dniu koncertu od godz. 17.00

– – -> Uwaga: zmiana

Z oficjalnego fanpage’a składu Baaba:

„No i stałom się. Gabriela niestety zlożona chorobą nie da rady zaśpiewać. My jednak mężnie przyjedziemy do was w piątkę i zaśpiewamy wam i zagramy.
Baaba i Michał zagrają :
18.01 Dębica, Dom Kultury
19.01 Lublin, Warsztaty Kultury” /pisownia oryginalna/

Zob. https://www.facebook.com/pages/Baaba/383454245560?ref=ts&fref=ts

Koncert zatem odbędzie się bez udziału Gaby Kulki, ale Baaba i M.Bunio.S zagrają i zaśpiewają. Koncert NA DZIEŃ DOBRY I DO WIDZENIA 19 stycznia o 19.00.