Ćwiczenia z wolności 6.10, fot. Emilia Lipa A

Ćwiczenia z wolności – warsztaty sensoryczne na ZOOM tłumaczone na PJM

Ćwiczenia z wolności 6.10, fot. Emilia Lipa A
6 czerwca, o godzinie 12:00 odbędą się warsztaty „Ćwiczenia z wolności”. Podczas warsztatów dzieci poznają dzieła sztuki współczesnej oraz przeniosą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas. Tym razem zapraszamy do tego, aby zabawę z fakturami i zapachami przenieść do swoich domów, wykorzystać zgromadzone zapasy i razem z nami spróbować własnoręcznego stworzenia przezroczystych slime’ów! Aby to zrobić trzeba przygotować brokat, płyn do soczewek i klej! W pierwszej części spotkania obejrzymy przykłady dzieł sztuki, które są przezroczyste i nieprzezroczyste.

Warsztaty będą realizowane on-line w formie wideokonferencji na platformie Zoom. Zapisy są prowadzone do 3.06 poprzez wysłanie wiadomości na adres edu@labirynt.com (w tytule maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów, natomiast w treści podać imię, nazwisko oraz wiek dziecka). W mailu zwrotnym prześlemy informację dotyczącą sposobu dołączenia do zajęć oraz link do spotkania.

Jak należy przygotować się do warsztatów? Przede wszystkim trzeba zgromadzić wszystkie niezbędne produkty i narzędzia. Uwaga! Podczas zajęć można się nieźle pobrudzić, dlatego też prosimy o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni stołu lub podłogi, na których będziemy pracować.

Potrzebne narzędzia:
– gazety / folie / cerata do zabezpieczenia stołu
– kilka łyżek kuchennych
– kilka misek lub talerzy do zupy
– kubek

Produkty sensoryczne:
– płyn do soczewek
– klej szkolny – koniecznie płynny i przezroczysty!
– soda oczyszczona
– kubek wody
– brokat

Link do wydarzenia na Facebooku >tutaj<

Prowadzenie: Agata Sztorc, edukatorka Galerii Labirynt
Tłumaczenie na PJM: Ewelina Lachowska
Realizacja: Karol Jakóbczyk