Zdjęcie. Kobieta siedzi przy stole i trzyma przed twarzą pracę plastyczną z kolorowej ciastoliny. Na stole znajdują się miski z ciastoliną i słoiki. Po lewej stronie mikrofalówka. Po prawej stronie konik na biegunach.

Ćwiczenia z wolności – warsztaty w języku ukraińskim na ZOOM

Ćwiczenia z wolności UKR 20.06.2020_zdjęcie w tł fot. Emilia Lipa AW sobotę 20 czerwca, o godzinie 12:00 rozpoczną się „Ćwiczenia z wolności” w języku ukraińskim. Podczas warsztatów dzieci poznają sztukę współczesną, a także przenoszą się do świata pełnego zapachów i kolorów, kształtów i faktur. Tym razem zapraszamy do tego aby zabawę z fakturami i zapachami przenieść do swoich domów, wykorzystać zgromadzone zapasy i razem z nami spróbować tworzenia obrazów, które można upiec w kuchence mikrofalowej! Wszystko czego potrzebujesz to mąka, sól, kolorowa woda i kuchenka mikrofalowa! Punktem wyjścia realizowanych zadań plastycznych będą niezwykłe obrazy tworzone przez polskiego malarza, Marcina Janusza!

Warsztaty będą realizowane on-line w formie wideokonferencji na platformie Zoom. Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe edu@labirynt.com lub przez wiadomość prywatną na fanpage’u Edu Labirynt (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Można zapisywać się także w języku ukraińskim. W mailu zwrotnym prześlemy informację dotyczącą sposobu dołączenia do zajęć oraz link do spotkania.

Jak należy się przygotować do warsztatów? Przede wszystkim trzeba zgromadzić wszystkie niezbędne produkty i narzędzia. Uwaga! Podczas zajęć można się nieźle pobrudzić dlatego też prosimy o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni stołu lub podłogi, na których będziemy pracować.

Potrzebne narzędzia:
– gazety / folie / cerata do zabezpieczenia stołów
– kilka łyżek kuchennych
– kilka misek lub talerzy do zupy
– tacka kuchenna lub duża blacha (może być też duży talerz)
– kilka szklanek lub kubków
– działająca mikrofalówka lub piekarnik

Produkty spożywcze:
– kilka sztywnych kartek A4
– kilka patyczków do szaszłyków
– pół kilograma mąki pszennej
– pół kilograma soli
– kilka kubków wody (może być z kranu)
– barwniki spożywcze w proszku lub kolorowe przyprawy (kurkuma, papryka, cynamon), może być też sok z buraka, jagody, szpinak
– aromaty spożywcze (opcjonalnie)

Link do wydarzenia na Facebooku >tutaj<
Prowadzenie: Krystyna Mielnicka
Realizacja: Karol Jakóbczyk