Czytelnia

W czytelni Galerii Labirynt znajdują się publikacje z zakresu sztuki nowoczesnej i współczesnej oraz dziedzin pokrewnych, opracowania naukowe i popularnonaukowe, monografie oraz katalogi wystaw polskich i zagranicznych.

W czytelni dostępne są również magazyny sztuki: Arteon, Art & Business, Art in America, Artpunkt, Biuletyn Historii Sztuki, Kwartalnik Filozoficzny, Exit, Flash Art, Format, Frieze, Obieg, Parkett, Partisan. Posiadamy także zbiór filmów o sztuce najnowszej na płytach DVD.
Prowadzimy współpracę w zakresie wymiany wydawnictw z innymi instytucjami kultury, m.in. CSW Łaźnia w Gdańsku, MOCAK w Krakowie, Muzeum Śląskie w Katowicach.

W ramach czytelni dostępny jest kompletny zbiór archiwalnych katalogów wydanych przez BWA w Lublinie oraz współcześnie przez Galerię Labirynt, a także księgozbiór i dokumentacja Otwartego Archiwum (http://www.openarchive.pl/).

Zbiory udostępniamy na miejscu.

Czytelnia czynna: poniedziałek – piątek, godz. 8.00–16.00, pokój nr 7

Katalog zbiorów:

Archiwum:
Galeria Labirynt gromadzi dokumentację swojej działalności począwszy od 1956 roku. W zbiorach znajduje się również dokumentacja działalności Galerii Labirynt Lubelskiego Domu Kultury, która w latach 1974-81, jako jedna z niewielu wówczas w Polsce, promowała sztukę awangardową. Archiwum jest źródłem wiedzy dla historyków i teoretyków sztuki, kuratorów, studentów kierunków humanistycznych i miłośników sztuki.  Osoby zainteresowane skorzystaniem z materiałów archiwalnych proszone są o kontakt z Anną Ignasiak (tel. 81. 466 59 20 wew. 28, anna.ignasiak@labirynt.com) na 2 tygodnie przed zaplanowanym terminem skorzystania. Zasada ta podyktowana jest dbałością o kompletność udostępnianych materiałów na dany temat.

Najnowsze czasopisma, polecane książki: