slyder kurws

DIY GIG: The Kurws / Diary of Laura Palmer / Dødskamp

2.03.2018 (piątek), od godz. 19.00, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Bilet: 15 zł
Wydarzenie na Facebooku

W programie koncertu są trzy kapele: The Kurws, Diary of Laura Palmer i Dødskamp. Poza muzyką będzie dostępne benefitowe stoisko na feministyczną marcową Manifę, organizowaną przez Lubelską Koalicję na Rzecz Kobiet, a także benefitowe wegańskie jedzenie od Lubelskiej Akcji Lokatorskiej.

Zespół KURWS działa jak otwarty warsztat pracy, gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów, igra z pamięcią i oczekiwaniami. Postpunk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave – sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zostaną zaprezentowane w zupełnie innych kontekstach – wypreparowane z oryginalnego otoczenia, umieszczone obok siebie, użyte na nowy sposób, poddane dekonstrukcji i swoistej destylacji.

Grupa zadebiutowała w 2011 roku albumem „Dziura w getcie” (Qulturap, Oficyna Biedota, Trująca Fala, Blinded), który doczekał się swojej amerykańskiej edycji nakładem Bat Shit Records. W 2014 roku nakładem Gusstaff Records ukazała się ich druga płyta „Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu”, która już kilka tygodni po premierze stała się płytą dnia w prestiżowej, nowojorskiej rozgłośni WFMU. Rok później winylowa edycja ukazała się pod szyldem holenderskiego Red Wig i francuskiego Gaffer Records.

Skład ma za sobą ponad dwieście koncertów w całej Europie. W zeszłym roku, w ramach trasy koncertowej, przejechali całą Rosję, od Sankt Petersburga, przez Syberię aż do lśniącego w słońcu wybrzeża Władywostoku. Są najprawdopodobniej pierwszym polskim zespołem, który podjął się takiego wyzwania. We wrześniu 2017 roku Gusstaff Records wydał ich najnowszy, pełnowymiarowy album pod tytułem „Alarm”. Winylowa edycja ukazała się pod szyldem Red Wig, francuskiego Et Mon Cul C’est Du Tofu? i włoskiego Jacob Records.

Diary of Laura Palmer to grupa, która powstała w Lublinie w 2013 roku. Założyli ją ludzie od lat związani z lubelską sceną punkową, wcześniej grający w takich zespołach jak: Antichrist, Juliette, The Bold And The Beautiful czy Kaldera. W 2015 roku oprócz nowego składu zaszła także zmiana stylistyczna, która zaprowadziła zespół w rejony posthardcore, emo czy też francuskiego screamo. Zespół pracuje obecnie nad nowym materiałem i rozpoczyna koncertowanie na terenie Polski.

Dødskamp jest nowym zespołem na lubelskiej scenie punk. Depresyjne przemyślenia dotyczące przyszłości świata i jednostki, która mimo tego, że jej funkcjonowanie zależne jest od natury, to jednocześnie ma destrukcyjny wpływ na przyrodę.

__________

Do posłuchania:
The Kurws
Diary of Laura Palmer
Dødskamp