dotknij slyder

Dotknij tego, co widzę / warsztaty z fotografii sensorycznej dla osób niewidomych

Projekt Dotknij tego, co widzę to cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących fotografii sensorycznej, które odbędą się w czerwcu i lipcu 2018 r. w Lublinie.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby niewidome – młodzież i dorosłych, którzy chcą spróbować własnoręcznie wykonać zdjęcia oraz poznać ciekawe sposoby pracy w tej technice.
Działanie skierowane jest także do studentów i pasjonatów fotografii – dla nich będzie to okazja do przekazania swoich doświadczeń osobom niewidomym.

Projekt opiera się na współdziałaniu uczestników i uczestniczek, a także na rozwijaniu umiejętności tworzenia zdjęć przez osoby niewidzące, w tym w przestrzeni miejskiej. Planujemy utworzenie trzech grup warsztatowych, każda z nich weźmie udział w pięciu spotkaniach. Zajęcia ruszą po 18 czerwca 2018. Dokładny harmonogram warsztatów zostanie ustanowiony wspólnie z uczestnikami/uczestniczkami. Ważny jest dla nas proces, dlatego prosimy, aby uczestnicy wzięli udział we wszystkich pięciu zaplanowanych spotkaniach. Fotografowie będą pracować w parach z osobami niewidomymi.

Warsztaty są prowadzone w języku angielskim bądź ukraińskim w obecności tłumacza.
Projekt zostanie podsumowany na jesieni tego roku wystawą prac uczestników/uczestniczek oraz publikacją drukowaną w formie zina, zawierającego materiały dotykowe i pismo brajlowskie.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą? Napisz do nas: dotknij.tego.co.widze@gmail.com

Nabór trwa do 15 czerwca.
____________________________________________________

Organizator: Grupa The Ignorant Schoolmaster
Partnerzy: Galeria Labirynt, KUL CAN

Projekt jest realizowany ze Środków Miasta Lublina, w ramach Programu „Dzielnice Kultury” jako element Programu lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

__________________

autorka grafiki: Valerie Karpan