slyder-dps

Dużo Pracy – wystawa aukcyjna

Wystawa czynna do 27.09.2019 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Uczestnicy i uczestniczki wystawy: Tomasz Bartkowski, Anna Imgront, Jarosław Kamiński, Jan Kurowski, Janusz Mach, Stanisław Rydzewski, Stanisław Śliwiński, Anna Zygar.

Mieszkańcy i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty od lat towarzyszą w tworzeniu programu edukacyjnego Galerii Labirynt. Uczestniczą w warsztatach, oglądają wystawy, dzielą się z nami swoimi wrażeniami i przeżyciami nie tylko tymi, które dotyczą sztuki.

Rok temu zrealizowaliśmy wystawę podsumowującą naszą wspólną pracę. Pisaliśmy wtedy: „Tytuł ekspozycji nawiązuje do ogromnego zaangażowania, jakim odznacza się postawa osób związanych z Domem Pomocy Społecznej. Jest to również próba spojrzenia na tę twórczość jako przestrzeń wolności i świadomego podejmowania decyzji. (…) Przed nami jeszcze dużo pracy”.
Dziś te słowa zyskały nowy charakter. Reagujemy na to, co spotkało mieszkańców DPS, naszych przyjaciół.

Wystawa prezentuje prace, które powstawały w pracowni plastycznej Domu Pomocy Społecznej prowadzonej przez Janusza Padzińskiego. Rysunki te zdobiły korytarze DPS. Niektóre z nich były też pokazywane na wystawach w Galerii Labirynt. Wyraźnie zaznaczają się tematy konsekwentnie przepracowywane przez autorów i autorki, tworząc unikalne, wieloelementowe cykle.

______________________
27 września o godz. 18:00 odbędzie się licytacja z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie odbudowy DPS. Wydarzenie poprowadzi Józef Szopiński.