slyder-duzo_565x264

Dużo pracy

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Otwarcie: 14.11.2018 (środa), godz. 12.00
Wystawa czynna do 21.11.2018 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Wystawa jest podsumowaniem kolejnego roku współpracy Galerii Labirynt oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. Ekspozycja prezentuje dorobek artystyczny, który powstawał w ramach warsztatów i spotkań, podczas których realizowane były działania twórcze, związane z programem wystawienniczym Galerii. Wystawę uzupełniają prace stworzone przy wsparciu Janusza Padzińskiego w pracowni plastycznej Domu Pomocy Społecznej oraz powstałe podczas warsztatów z Anną Szary w ramach Europejskiego Dnia Kreatywności Artystycznej.

Obiekty pokazywane na wystawie są efektem pracy grupowej oraz indywidualnej uczestniczek i uczestników spotkań w Galerii Labirynt i Domu Pomocy Społecznej. Tytuł wystawy nawiązuje do ogromnego zaangażowania, jakim odznacza się postawa osób związanych z Domem Pomocy Społecznej.
Jest to również próba spojrzenia na tę twórczość jako przestrzeń wolności i świadomego podejmowania decyzji. W przestrzeni wystawy prezentowane są także portrety autorów i autorek, których chcemy przedstawić takimi, jakimi są.
Przed nami jest jeszcze dużo pracy.

Uczestnicy i uczestniczki wystawy: Tomasz Bartkowski, Mariusz Becker, Artur Dyszczak, Tomasz Golas, Andrzej Hłuszanin, Anna Imgront, Jarosław Kamiński, Jan Kurowski, Janusz Mach, Mieczysław Mrozik, Andrzej Pietraszek, Stanisław Rydzewski, Anna Zygar

Kuratorzy: Rafał Lis, Agata Sztorc
Współpraca: Juliia Bashman, Emilia Lipa

Partner: Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie