Dzień Wolnej Sztuki

Dzień Wolnej Sztuki

22.04 (sobota), godz. 12.00-13.00
Wstęp wolny

Według badań goście muzeów i galerii statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zobowiązani do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Lekarstwem na mało aktywne, szybkie i kompulsywne zwiedzanie jest Slow Art – ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki.

22 kwietnia 2017 roku o 12.00 poszczególne muzea i galerie na terenie całego kraju przez godzinę będą przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki, motywując do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi o sens danego dzieła sztuki, a także pokazując, że obiekt może stać się źródłem inspiracji.

Włączając się w ogólnopolską akcję, zapraszamy na wystawę Gesty. Będzie to okazja, aby bliżej przyjrzeć się kilku wybranym pracom*, a także poszukać odpowiedzi na pytania nasuwające się podczas oglądania wystawy. Na trop naprowadzać będą opiekunowie ekspozycji. Do dyspozycji zwiedzających będą także niezwykle pomocne drukowane przewodniki z zadaniami, które da się rozwiązać, wnikliwie przyglądając się prezentowanym dziełom.

Włodzimierz Pawlak, Partytura do baletu Sokrates
Maria Pinińska-Bereś, Prężenie firan
He Chengyao, Testimony
Józef Robakowski, praca z cyklu Sztuka to potęga
Jan Świdziński, Naturalne – nienaturalne

Strona akcji >>