slyder eu

Europejski Dzień Kreatywności Artystycznej | zapisy na warsztaty

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy: euday@labirynt.com / tel. 466 59 20 wewn. 32

Program warsztatów realizowanych w Galerii Labirynt:

/// 9.00-10.30 Niesamowity świat sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym; prowadzenie: Agnieszka Kasprzak
Uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z przykładami dzieł sztuki współczesnej, które zostały zrealizowane w innych niż tradycyjne technikach oraz wykonają prace plastyczne, używając niecodziennych materiałów. Zajęcia mają na celu rozbudzenie wyobraźni oraz stworzenie sytuacji twórczej pozwalającej na realizację najbardziej szalonych koncepcji wymyślonych przez dzieci.

/// 10.00-12.00 Warsztaty tworzenia notesów dla seniorów; prowadzenie: Florentyna Nastaj
Podczas warsztatów będzie można nauczyć się robienia notesów, składania arkuszy papieru, zszywania. Z różnego rodzaju papierowych surowców, kartonów, nici i tektur wykonamy funkcjonalne notesy, które pomogą nam m.in. w zebraniu w jednym miejscu różnych zadań, pomysłów. Polem do twórczej ekspresji będą okładki notesów przygotowanych przez uczestników. Za pomocą farb, naklejek, pieczątek będziemy nadawać im indywidualny charakter.

/// 14.00-15.00 Format A3: Zmysły – warsztaty twórcze dla dzieci w wieku przedszkolnym; prowadzenie: Arutiun Sargsyan
Czy można dotknąć kolor? Czy można poczuć zapach poprzez dźwięk? Czy sztuka może oddziaływać na zmysły? Odpowiedzi na te i inne pytania uczestnicy i uczestniczki znajdą na warsztatach sensorycznych. Nazwa zajęć nawiązuje do trzech zmysłów, które uaktywnimy w trakcie zajęć: dotyk, słuch oraz powonienie. Każde dziecko wykona niebanalną pracę, która pozwoli spojrzeć na świat innymi zmysłami.

/// 16.00-19.00 Słowo, które jest materią, która jest działaniem – warsztaty sztuki performance dla dorosłych; prowadzenie: Paweł Korbus
Tytułowy sylogizm opiera się na nieoczywistej komunikacji, która prowadzi przez pozornie rozbieżne tematy. Punktem wyjścia jest wyobraźnia i intuicja, która zostaje zwerbalizowana, a następnie przekuta w magmę o kreatywnym potencjale. Kolejnym krokiem jest uruchomienie jej w strukturach działania artystycznego. Warsztaty będą opierały się na poszukiwaniu potencjału transformacji w tym, co stabilne, określeniu i nazwaniu przeczuć, nadaniu słowom dynamiki i artykulacji idei. Wskażą drogę do sztuki performance z akcentem na język, obiekt i ciało.

/// 16.00-18.00 Malowanie w makroskali – artystyczne warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-6 lat; prowadzenie: Krystian Kamiński
Czy obraz można namalować za pomocą łapki na muchy? Jak samodzielnie wykonać stemple? Czy możliwe jest namalowanie obrazu, który ma aż trzy metry długości? Podczas spotkania uczestnicy warsztatów wcielą się w rolę malarzy i wykonają prace z użyciem niecodziennych narzędzi. Celem zajęć jest rozwijanie sprawności manualnej i wyobraźni przestrzennej, zapoznanie z nietypowymi technikami plastycznymi, a także nauka obserwowania otaczającego świata bez wyuczonych schematów.

/// 17.30-19.00 Zapachowy Lublin – warsztaty dla osób Głuchych; prowadzenie: Stephanie Weismann, Rafał Lis
Warsztaty będą dotykały tematu postrzegania zapachów obecnych w mieście. W ramach spotkania wyruszymy w teren, aby znaleźć, rozpoznać, zapamiętać i zapisać zapachy kryjące się w przestrzeni Lublina. Porozmawiamy także o historii tego miejsca i uruchomimy wyobraźnię, wyobrażając sobie zapachy, które mieszkańcy miasta napotykali na swojej drodze w przeszłości. Następnie, na podstawie doświadczeń zgromadzonych podczas spaceru, zaprojektujemy i stworzymy własne mapy zapachowe.

WIĘCEJ
________________________________
Europejski Dzień Kreatywności Artystycznej jest realizowany w ramach projektu „CreArt. Network of Cities for Artistic Creation” („CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”) przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”.