Anka Lesniak Fading Traces Natalia_LL_kadr_z_wideo

„FADING TRACES” – Anka Leśniak

23.04.2013 – 30.04.2013

Fading Traces to prezentacja prac wideo z zarejestrowanymi rozmowami Anki Leśniak z artystkami, które swoją karierę rozpoczynały w latach 70. Ich działania miały w tym czasie charakter nowatorski i eksperymentalny. Wśród artystek, które wzięły udział w projekcie są: Natalia LL, Ewa Partum, Teresa Murak, Anna Kutera, Izabella Gustowska, Krystyna Piotrowska, Teresa Tyszkiewicz.

„Każda z wypowiedzi jest rodzajem dokumentu osobistego, obrazem sztuki z tamtych czasów. Fokus przesuwa się tu jednak z gotowych dzieł i książkowych faktów, na kontekst powstawania sztuki i indywidualne odczucia osób, które je kreowały. Każda z artystek nakreśliła swoją własną mapę sztuki lat 70., na której jednak znajdują się punkty wspólne.” /K. Jabłońska/

Spotkanie z Anką Leśniak – 23 kwietnia 2013, godz. 19.00

Anka Leśniak jest artystką, historyczką sztuki, działa w takich dziedzinach artystycznych jak: instalacja, performance, malarstwo rozszerzone, wideo. Brała udział w licznych wystawach. W swoich pracach zajmuje się głównie kwestią roli kobiet w sztuce i historii sztuki, tworzy prace site-specific.

Spotkanie poprowadzą: Małgorzata Stępnik, Agnieszka Ziętek

–> wstęp wolny <–