Grafika. Zdjęcie fragmentu metalowej rzeźby. Na dole czarny napis "Fasada w Labiryncie. Warsztaty dla młodzieży"

Fasada w Labiryncie – zajęcia dla młodzieży

Czym różni się rzeźba, obiekt i instalacja? Jaką funkcję może pełnić w sztuce zabawa skalą? Zapraszamy młodzież na bezpłatne warsztaty o sztuce współczesnej!

21 lipca 2020 (wtorek)
godz. 16:00 – 17:30
Fasada w Labiryncie – zajęcia dla młodzieży na Zoom

Warsztaty dedykowane są dla osób w wieku 16-19 lat. Podczas warsztatów online naszą inspiracją będą prace polskiej artystki Moniki Sosnowskiej – przede wszystkim ponad 7-metrowa rzeźba pt. „Fasada”, którą do końca roku można oglądać w Galerii Labirynt. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane również przykłady twórczości innych artystów/artystek, którzy realizują ogromne dzieła sztuki na całym świecie. Uczestnicy i uczestniczki poznają monumentalne instalacje site-specific na pograniczu rzeźby, obiektu i architektury, a także spróbują dowiedzieć się, „co artyści mieli na myśli”. Wydarzenie jest realizowane w ramach promocji cyklu zajęć o sztuce współczesnej „PS Poznaj Sztukę!”.

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy do 17.07 (piątek) drogą mailową na adres galeria@labirynt.com lub przez wiadomość prywatną na fanpage’u Galerii (należy podać imię, nazwisko, wiek; w tytule e-maila należy wpisać datę i nazwę warsztatów oraz informacji o potrzebie zapewnienia tłumacza PJM.) W mailu zwrotnym zostanie przesłana informację o sposobie dołączenia do zajęć i link do spotkania.

Spotkanie może być tłumaczone na PJM – napisz do nas maila na adres galeria@labirynt.com jeśli potrzebujesz tłumacza, najpóźniej 3 dni przed warsztatami.
Prowadzenie: Magdalena Linkowska i Agnieszka Cieślak, kuratorki i edukatorki Galerii Labirynt
Tłumaczenie na PJM: Ewelina Lachowska
Realizacja: Karol Jakóbczyk