ferie 2

Ferie w Labiryncie

Zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w warsztatach inspirowanych aktualnymi wystawami w Galerii Labirynt.

Zwierzyniec to ekspozycja ze zbiorów Galerii Labirynt i LTZSP przygotowana z myślą o młodszych dzieciach (wiek przedszkolny i początkowe klasy szkoły podstawowej), która w nietypowy sposób przybliża świat zwierząt. Dzieci zwiedzające wystawę bawią się w rozwiązywanie zagadek związanych z oglądanymi obrazami, a także poznają techniki malarskie, w których prace te zostały wykonane. Podczas części praktycznej samodzielnie wykonują wielkoformatowe figury zwierząt inspirowane jedną z eksponowanych prac i wcielają się w wybrane przez siebie zwierzę.

Siedem tańców Zuzanny Janin to wystawa, na którą zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Artystka zajmuje się rzeźbą, instalacją, filmem, wideo, fotografią, akcjami i działaniami performatywnymi. Należy do grona najważniejszych przedstawicielek sztuki polskiej po 1989 roku. Wystawa w Galerii Labirynt obejmuje najnowsze realizacje artystki. Uczestnicy warsztatów mogą się przekonać, w jaki sposób wykorzystywane są w sztuce nietypowe materiały rzeźbiarskie, a następnie wykonują własną pracę przestrzenną z kabli elektrycznych, drewna czy piór, inspirowaną realizacjami Zuzanny Janin.

Warsztaty są bezpłatne, potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Obowiązują zapisy: edu@labirynt.com / (81) 466 59 20 wewn. 32.

Fot. Marta Sędłak