Zamknij oczy!

Finisaż wystawy Zamknij oczy!

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań autorskich i warsztatów podsumowujących wystawę „Zamknij oczy!”. Udział w zajęciach jest bezpłatny, potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Nie obowiązują zapisy.

Program:

Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
11:00 – 13:00 Stworzenie świata IV | prowadzenie: Monika Drożyńska

Stworzenie świata to seria rysowanych wielkoformatowych tkanin składających się z elementów powstałych w ramach warsztatów z dziećmi. Stworzenie świata III, prezentowane na wystawie Zamknij oczy!, powstało dwa lata temu podczas warsztatów w Galerii Labirynt. Tematem przewodnim były wówczas rośliny. Tym razem artystka zaprasza do inspirowania się bakteriami i wirusami. Rysunki, które powstaną na tkaninach będą początkiem kolejnej tkaniny z serii.

Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat :
12:00 – 14:00 Zamknij oczy! | prowadzenie: Anna Szary

Podczas warsztatów uczestnicy spróbują zamknąć oczy i doświadczyć wystawy za pomocą pozostałych zmysłów, zwłaszcza dotyku i zapachu. Czy wyłączenie zmysłu wzroku zmieniać może nasze postrzeganie otaczającego świata? W jaki sposób można bawić się zmysłem równowagi? Jak odtworzyć formę przedmiotu na podstawie odczuć dotykowych? Na wszystkie te pytania poszukamy odpowiedzi podczas zajęć. W ramach spotkania uczestnicy skonstruują swoje wyjątkowe realizacje uruchamiające zmysły.

13:00 – 15:00 Zakamufluj się! | prowadzenie: Zofia Kiciński

Kamuflaż oznacza zdolność wtapiania się w otoczenie. Jest to również tytuł pracy w formie labiryntu pokrytego czarno-białą szachownic, który znajduje się na wystawie Zamknij oczy!. Ukryły się tam różne zwierzęta. Podczas spotkania autorka opowie więcej o swoich działaniach twórczych oraz pokaże uczestnikom w jaki sposób można zaprojektować własny kamuflaż. W ramach zajęć dzieci wraz z rodzicami spróbują stworzyć wielkoformatowe obrazy maskujące oraz wykonają żurawie z origami w niecodziennej skali.
14:00 – 16:00 Próba dźwięków | prowadzenie: Ela Jabłońska

Spotkanie warsztatowe zainspirowane pracą 85 decybeli.
Zasadniczym elementem działań będzie próba zbudowania prostych obiektów/instrumentów, na których następnie uczestnicy wykonają wspólnie skomponowany utwór. We wprowadzeniu autorka pokaże film z realizacji projektu „Partytura na głosy zwierzęce”. Całość oparta na zabawie z obiektem oraz dźwiękiem i jego wizualną formą zapisu.

Propozycja dla młodzieży i studentów:
16:00 – 18:00 Sztuka krytyczna w dobie rozszerzonej wirtualności | spotkanie z Karoliną Mełnicką

Karolina Mełnicka to absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz grafiki na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. W ramach swojej działalności zajmowała się performensem literackim i melorecytacją tekstów poetyckich. Jej działania w obszarze sztuk wizualnych to próby przeniesienia treści literackiej na grunt znaku plastycznego. Laureatka III miejsca w ogólnopolskim konkursie dla studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych (Nie)obecnoś ć, realizowanym w Galerii Labirynt w Lublinie (2016). Podczas spotkania artystka opowie więcej o swojej strategii twórczej oraz zaprezentuje swoje najważniejsze realizacje artystyczne. www.karolinamelnicka.tumblr.com