SLYDER  gesty

Gesty – wystawa w Galerii Edukacyjnej

Wystawa czynna do 23.04.2017 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00) | Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Wstęp wolny

Każdego dnia komunikujemy się między sobą nie tylko za pomocą słów, lecz także poprzez gesty, które są istotnym elementem mowy ciała. Czy artyści odnoszą się w swoich pracach do gestów? Czy mogą bawić się ich formą bądź nadawać im nowe znaczenia? Co kryje się za tajemniczym terminem „malarstwo gestu”? Te pytania stały się inspiracją nowej wystawy w Galerii Edukacyjnej pod tytułem Gesty.

Prezentacja obejmuje dzieła następujących artystów: He Chengyao, Andrzej Lachowicz, Włodzimierz Pawlak, Maria Pinińska-Bereś, Józef Robakowski, Jan Świdziński.

Galeria Edukacyjna ma za zadanie oswoić najmłodszych odbiorców z barwnym i zaskakującym światem sztuki współczesnej. Służą temu tematyczne wystawy prac z kolekcji Galerii Labirynt oraz ze zbiorów Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Wystawom towarzyszą drukowane przewodniki z zagadkami i zadaniami, które przybliżają prezentowane dzieła.

Na zwiedzanie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis.