global

Global Justice Morning | warsztaty dla dzieci; film dla rodziców

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz ich rodziców, babcie i dziadków na pierwsze w Lublinie warsztaty poświęcone problemom krajów Globalnego Południa w kontekście Milenijnych Celów Rozwoju ONZ. Zajęcia dla dzieci będą połączone z projekcją filmu dla opiekunów.
Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy: edu@labirynt.com.

Pijąc dobrą kawę, będą mogli Państwo jako jedni z pierwszych w Polsce obejrzeć film Living On One Dollar. To opowieść o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za jednego dolara dziennie. Okazało się, że żeby przeżyć w takich warunkach, trzeba być bardzo dobrym strategiem. Jak wyglądało ich codzienne życie, co zrobili za upragnioną mikropożyczkę i jak pomagali im sąsiedzi, a przede wszystkim, jak zmieniło się ich podejście do problemu biedy? To wszystko wyjaśni się w trakcie projekcji.

W tym samym czasie dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy o świecie pod opieką trenerek ze Stowarzyszenia Dla Ziemi, podczas warsztatów Jesteśmy inni, ale wszyscy są równi, a gościem specjalnym spotkania będzie czteroosobowa kurdyjska rodzina. W co bawią się ich rówieśnicy i rówieśniczki w Azji? Jakie mają ciekawe zwyczaje? Z jakimi problemami się spotykają? Spróbujemy też wspólnie poznać ich styl życia, porozmawiamy także o tym, co to jest szacunek, wolność i rozwój. Nie zabraknie niespodzianek i zabaw z różnych stron świata.

Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci „Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych”.

Organizatorzy: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Polska Zielona Sieć oraz Galeria Labirynt