dni lokatorskie

II Dni Lokatorskie w Lublinie

Tematem przewodnim drugiej edycji lubelskich Dni Lokatorskich będzie problem zadłużenia. Przyjrzymy się mechanizmom powstawania i wychodzenia z długu. Zastanowimy się nad skutecznością polityki mieszkaniowej Lublina, pytając o to, czy jest to polityka nastawiona na działanie czy raczej polityka zaniechań. Przywołamy najważniejsze sprawy, którymi w minionym roku zajmowała się Lubelska Akcja Lokatorska, m.in.: problem czyszczenia kamienic, brak programu oddłużeniowego, brak zainteresowania władz miasta sprawami lokatorów i lokatorek.

Do rozmów zaprosiliśmy ekspertów i ekspertki, ale również lokatorów i lokatorki. Chcemy możliwie szeroko przyjrzeć się sytuacji mieszkaniowej w naszym mieście, kierując tym samym uwagę władz na pogłębiające się problemy. W programie m.in. spotkania, wykłady i projekcje filmów.

PROGRAM
13.05 (sobota)

11.00 śniadanie prasowe
Spotkanie dla dziennikarzy i dziennikarek. Prosimy o potwierdzenie przybycia: lubelska.akcja.lokatorska@gmail.com lub tel.: 605 731 868.

12.00-14.00 pikieta Brak pieniędzy to nie zbrodnia – Lublin przeciwko fikcyjnym zadłużeniom
Przemarsz od ul. Peowiaków 13 w kierunku Ratusza.

15.00-16.30 wykład Dług i wszystko wokół niego
Kolektyw Syrena z Warszawy opowie o mechanizmach powstawania i wychodzenia z długu.

16.45-19.30 blok Skutki reprywatyzacji
Czym jest proceder czyszczenia kamienic? – Jarosław Urbański (Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów) przedstawi zmagania z czyścicielami kamienic w Poznaniu.
Piotr Ciszewski i Robert Nowak, autorzy książki Wszystkich nas nie spalicie, odnosząc się do publikacji, opowiedzą, z czym wiąże się reprywatyzacja.

21.00 koncert Zdrady Pałki
Klub Wyrko (Al. Józefa Piłsudskiego 13)

14.05 (niedziela)

13.30 Niedziela Filmowa
Pokaz filmów związanych z tematyką lokatorską.