Zdjęcie. Mężczyzna leży na plecach na podłodze. Nad nim widać fragment czarnej, metalowej rzeźby, większej od niego

Jak my się tutaj znaleźliśmy? – Filip Kijowski wystąpi w Galerii Labirynt

19 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się w Labiryncie performans Filipa Kijowskiego. Tancerz i choreograf przyjedzie na tygodniową rezydencję do Lublina, by przedstawić swoje działania na wystawie „Fasada”.

Artysta poprzez działania performatywne pokonuje bariery i pragnie jak najbardziej zbliżyć się do widza i zachęcić do wspólnego działania. Interesuje go zagadnienie znajdywania wolności w ruchu poprzez improwizację. Na wystawie „Fasada” Filip Kijowski będzie przedstawiał relację swojego ciała z rzeźbą Sosnowskiej. – Fasada sama w sobie kojarzy mi się ze skórą, powłoką. Fasadę postrzegam jako metaforę bycia uwięzionym, pozostawionym z własnymi pragnieniami. Zastanawiam się, czym jest wolność, na ile możemy sobie pozwolić, dokąd sięga jej granica. Chciałbym na te zagadnienia odpowiedzieć poprzez ciało. – mówi artysta.

Tygodniowy pobyt w Lublinie Kijowski przeznaczy na próby, refleksje i eksperymenty, by w piątek 19 czerwca wystąpić przed publicznością w galerii na ul. Popiełuszki 5.

Filip Kijowski jest choreografem i tancerzem. W swojej praktyce zajmuje się improwizacją, wykorzystuje tekst i stawia na integrację z publicznością. W 2018 skończył wiedzę o tańcu w Roehampton University w Londynie. W latach 2009-2012 studiował w Italia Conti Academy of Theater Arts w Londynie. Pracuje i mieszka pomiędzy Londynem, Warszawą i Bangkokiem. Jego prace prezentowane były na festiwalach tańca współczesnego oraz performance art w Anglii, Polsce, Walii, Tajlandii, Bangladeszu oraz Korei Południowej.

Kurator: Waldemar Tatarczuk

Ul. Ks. J. Popiełuszki 5

19.06.2020 godz. 18:00

Bilety: labirynt.com/bilety oraz na Tobilet.pl

Kupując bilet na wystawę „Fasada” na piątek 19.06, godz. 18:00 nabywasz jednocześnie bilet na performans Filipa Kijowskiego.