jt2

#jateż | spektakl

Wstęp bezpłatny

Spektakl dotyczy problemu przemocy wobec kobiet w przestrzeni publicznej. Przemocy, która boli, męczy i uwiera. Przemocy, o której chcemy rozmawiać, i której chcemy się przeciwstawić.

Nad spektaklem przez kilka miesięcy pracowała grupa Ma(g)daleny Warszawa, będąca częścią międzynarodowego ruchu Ma(g)dalen i używająca Teatru Uciśnionych do mówienia o opresji kobiet w społeczeństwie. W grupie nie ma zawodowych aktorek, są kobiety – aktywistki, żony, matki, córki, partnerki, społeczniczki, performerki, pracownice, siostry, wolnomyślicielki itp. Kobiety, które chcą rozmawiać i zadają sobie oraz publiczności pytanie o to, jak postępować w obliczu opresji.

Zapraszamy na spektakl Teatru Forum. Jest to rodzaj teatru interaktywnego, który zakłada dialog z publicznością i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na postawione na scenie pytanie. Twórca Teatru Uciśnionych, Augusto Boal, mówił, że ten teatr nie jest sam w sobie rewolucyjny, ale jest próbą generalną przed rewolucją.

Więcej informacji o ruchu i metodzie w materiałach Barbary Santos: vimeo.com/59587162 oraz na stronie: kuringa.org/en/madalena.html

Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Organizator: Inna Fundacja/IFKA