slyder-joga

Joga przeciwko faszyzmowi

Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Wstęp: 5 zł

Galeria Labirynt przekracza granice sztuki, bariery komunikacyjne i ograniczenia myślowe. Wszystkich zdeklarowanych przeciwko nietolerancji i braku krytycznego myślenia zapraszamy na serię spotkań pod hasłem „przeciwko faszyzmowi”. Proponujemy wspólne spędzenie czasu z osobami kreatywnymi, otwartymi i pełnymi energii.Wydarzenie towarzyszące wystawie „Trzy Plagi”.

Pochodzące z sanskrytu słowo joga oznacza m.in. łączyć – dlatego proponujemy wspólną praktykę jogi sytuując się w ten sposób w kontrze do coraz większych podziałów w społeczeństwie. Potraktujmy ćwiczenie asan jako medytację w ruchu, dzięki której można osiągnąć postulowany przez artystów, artystki i kuratorki uważność, skupienie i refleksję. Zrelaksujemy ciało, rozciągniemy mięśnie, poprawimy postawę – damy ciału wytchnienie po pracy. Wbrew ksenofobicznym nastrojom skorzystamy z jogi – mądrości Indii. Indii, które w swej historii doświadczyły tytułowych plag i które kojarzyć mogą się zarówno z Mahatmą Gandhim i „biernym oporem” – formą obywatelskiego nieposłuszeństwa jak i narastającym nacjonalizmem pod rządami Narendy Modiego.

Uczestniczy proszeni są o zabranie wygodnego stroju i maty. Prosimy o wcześniejszy kontakt osoby, które nie dysponują matą.

Zapisy: 81 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com / Zajęcia są odpłatne; bilet: 5 zł/ osoba

Anielka Mroczek – historyczka sztuki, nauczycielka jogi – dyplom uzyskany w IndeaYoga (certyfikowana szkoła Yoga Alliance) Yogacharya Bharath Shetty, Mysuru, Karnataka, Indie.