WwK_bilet

Kulturalny Bilet Wolontariusza

Kulturalny Bilet Wolontariusza to projekt dedykowany wszystkim Wolontariuszom, zarówno tym działającym w ramach instytucji kultury, jak i angażującym się w innych obszarach. Jego celem jest zmiana wizerunku wolontariusza poprzez stworzenie platformy zaangażowanych instytucji kultury, ma także wspomóc budowę i rozwój wolontariatu w instytucjach oraz zachęcić je do współpracy. W I edycji akcji biorą udział 62 instytucje kultury z 12 miast: Gdańska, Gdyni, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Suszca, Warszawy i Wrocławia. Wolontariusze do dyspozycji mają ponad 2000 biletów.

Jak się zarejestrować?

Chcąc skorzystać z Kulturalnego Biletu Wolontariusza, należy wejść na stronę www.wolontariatwkulturze.pl. W zakładce ‚Kulturalny Bilet Wolontariusza – zwiedzaj instytucje kultury w całej Polsce!’ wystarczy wypełnić formularz i wybrać ofertę w zakładce ‚Rejestracja dla wolontariuszy’. Jedna osoba może skorzystać z kilku ofert. Decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona.

***

W ramach akcji Kulturalny Bilet Wolontariusza w Galerii Labirynt odbędzie się oprowadzanie po wystawie oraz twórcze warsztaty.

10.12.2016 (sobota), godz. 14.00
Wstęp bezpłatny

Jak zrozumieć sztukę? W odpowiedzi na to pytanie zapraszamy na oprowadzanie po wystawie (i nie tylko po niej) oraz na twórcze warsztaty dotyczące postrzegania sztuki współczesnej. Uczestnicy zwiedzą wystawę edukacyjną W nocy po północy, która prezentuje prace ze zbiorów Galerii Labirynt oraz Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Wspólnie zastanowimy się nad znaczeniami poszczególnych dzieł, a także, wykorzystując metody edukacji twórczej, będziemy skonfrontować doświadczenia z wrażeniami innych osób. W trakcie spotkania uczestnicy poznają również zaułki Galerii Labirynt – zarówno w teorii, jak i w terenie.