slyder-BRZUCHO

Labirynt wyobraźni – warsztaty dla przedszkolnych i szkolnych grup zorganizowanych

Czy wystawa sztuki może powiedzieć coś ciekawego? Może zagrać, zamruczeć lub zaśpiewać? Kim jest tytułowy brzuchomówca? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi będzie można odnaleźć podczas aktywnego zwiedzania interaktywnej wystawy „Brzuchomówca i milczące obrazy”.

Ekspozycja prezentuje instalacje, dźwiękowe rzeźby oraz dotykowe i pełne wibracji obiekty, które pozwolą na doświadczanie sztuki wieloma zmysłami. Podczas zwiedzania najmłodsi odbiorcy, pod kierunkiem edukatorów i edukatorek, poznają zaskakujące dzieła sztuki współczesnej stworzone przez artystów i artystki z całej Polski. Warsztaty będą okazją do zastanowienia się nad tym, co w nocy dzieje się ze sprzętami w domu, jakie dźwięki spotykamy na co dzień oraz czy dźwięk jest możliwy do odbioru jedynie poprzez zmysł słuchu.

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku od 20.05 do 12.07 w godz. 9:00 -16:00. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie terminu. Dodatkowe informacje oraz zapisy: 81 466 59 20 wewn. 32, edu@labirynt.com. Zajęcia są odpłatne; bilet: 1 zł/os., opiekunom grup zorganizowanych przysługuje bilet bezpłatny. Galeria zapewnia potrzebne materiały.
Czas trwania: ok. 60 minut

Więcej informacji o wystawie