fot. Marta Sędłak

LOOK BOOK

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Zajęcia z cyklu Look Book są inspirowane ciekawymi, starannie zaprojektowanymi i niebanalnymi książkami dla najmłodszych. W trakcie warsztatów można się przekonać, że książka to nie tylko strony zapełnione wspaniałymi historiami czy przygodami bohaterów, to także często po prostu piękny przedmiot i dobry punkt wyjścia do twórczych działań.

Tym razem dzieci zajrzą w leśne zakamarki za sprawą wyjątkowej interaktywnej książki, do której dołączone są kolorowe lupy odkrywające tajemnice lasu skryte na kolejnych stronach.

Czy w lesie znajdują się tylko drzewa? Czy w spróchniałym pniu ktoś się może chować? Jakie zwierzęta mieszkają pod ziemią? Co się dzieje z leśnym życiem, kiedy spadnie deszcz albo nadejdzie susza? Na te pytania odpowiada książka Co kryje las? (tekst/ilustracje: Aina Bestard, wyd. Tatarak). Ta barwna opowieść przybliży dzieciom leśny świat. A magiczne lupy pozwolą uczestnikom poczuć się jak prawdziwi detektywi.

W drugiej części spotkania dzieci wykonają prace plastyczne, wykorzystując kolorowe folie. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 60 minut. Udział jest bezpłatny.

ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową).