Warsztaty twórcze dla dzieci inspirowane książką "Pora na potwora"

LOOK BOOK

Czy książka może inspirować do działań twórczych? Cykl warsztatów dla dzieci w wieku 3 – 7 lat udowadnia, że tak. Bohaterką każdego spotkania jest inna, starannie dobierana lektura. Uczestnicy zajęć mogą się przekonać, że wystarczy odrobina fantazji, żeby móc się z książką dobrze bawić i pod jej wpływem tworzyć.

Tym razem dzieci poznają książkę pt. „Pora na potwora” z ilustracjami autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Kto już miał styczność z twórczością Mizielińskich, wie, że bynajmniej nie są to książki do czytania. Raczej do oglądania, tworzenia własnych historii, dopatrywania się szczegółów i odkrywania obrazkowych niespodzianek. A gdyby tak zwierzaki pozamieniały się głowami? Albo nogami, brzuchami czy ogonami? A do tego jeszcze pożyczyły sobie kawałek od UFO? Jak by wtedy wyglądały? I jak by się nazywały? W tej wariackiej książce-układance każda strona podzielona jest na trzy części. Można przewracać je bez końca, tworząc coraz to nowe stwory o dziwacznych nazwach.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3 – 7 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Potrzebne materiały zapewnia Galeria. Obowiązują zapisy (imię, nazwisko, wiek dziecka): edu@labirynt.com / tel. 466 59 20 wew. 27. Czas trwania: ok. 60 min.