slyder-lookbook(2)

LOOK BOOK

Zajęcia są inspirowane ciekawymi, starannie zaprojektowanymi i niebanalnymi książkami dla najmłodszych. Uczestnicy warsztatów mogą się przekonać, że książka może być doskonałym punktem wyjścia do twórczych zadań. We wrześniu zapraszamy na warsztaty, które przeprowadzi Monika Trypuz na podstawie autorskiej książki Jeżozwierze, opartej na fabule bajki filozoficznej Artura Schopenhauera.

Książka opowiada o relacjach między ludźmi na przykładzie jeżozwierzy. Jest zima i jeżozwierze chcąc się ogrzać, tulą się do siebie. Niestety szybko doświadczają bólu z uwagi na wbijające się w ciała kolce. Jak znaleźć dystans między sobą, nie raniąc się wzajemnie?
Historia będzie podstawą do żywej dyskusji dzieci o tym, jak żyć w grupie i o tym, jak przy tym zachować swoją bezpieczną przestrzeń. Będziemy rozmawiać o tym, co znaczą takie terminy jak tolerancja, asertywność, prywatność.

W końcu wystawimy spontaniczny teatr dramy, w którym dzieci mając na sobie zaprojektowane przeze mnie maski i igły, wcielą się w postacie jeżozwierzy i odegrają sceny z bajki. Dzieci poprzez doświadczenie empiryczne będą mogły zrozumieć przekraczanie bezpiecznej dla siebie przestrzeni (kłucie kolców), znajdując ostatecznie optymalne dla siebie rozwiązanie – dogodny dystans między sobą (nie za daleko i nie za blisko).

Monika Trypuz – projektantka grafiki i ilustratorka oraz autorka książek obrazkowych dla dzieci; prowadząca autorski cykl warsztatów dla dzieci „Dedek czyta!” w DDK Czuby Południowe; mama siedmioletniej Marysi

Zapisy: 81 466 59 20 wewn. 32, edu@labirynt.com. Zajęcia są odpłatne; bilet: 1 zł/dziecko / opiekunom dzieci uczestniczących w zajęciach przysługują bilety bezpłatne; Galeria zapewnia potrzebne materiały. Czas trwania: ok. 60 minut.