serce-milosci-lukasz-ronduda-2017-11-24-006-min - Kopia

Lubelska premiera filmu „Serce miłości”

Zapraszamy na pokaz filmu w reż. Łukasza Rondudy: Serce miłości, przedstawiającego życie i twórczość Zuzanny Bartoszek oraz Wojciecha Bąkowskiego. Reżyser na gorąco rejestruje portret żyjących tu i teraz artystów, pokazuje, jak tworzą, jak kochają i jak próbują odnaleźć się we współczesnym świecie. Premierowy seans odbędzie się w czwartek, 30 listopada, o godz. 18.00. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Rondudą oraz Zuzanną Bartoszek i Jackiem Poniedziałkiem.

Seanse:
30.11.2017, godz. 18.00
1.12.2017, godz. 15.00, 17.00
2.12.2017, godz. 15.00, 17.00

Bilet: 10 zł; do nabycia w księgarni Galerii Labirynt. Bilety na seans czwartkowy będą dostępne w czwartek od godz. 10.00 do wyczerpania miejsc.

SERCE MIŁOŚCI
występują: Justyna Wasilewska (Zuzanna Bartoszek), Jacek Poniedziałek (Wojciech Bąkowski)
reżyseria: Łukasz Ronduda
zdjęcia: Łukasz Gutt
montaż: Przemysław Chruścielewski, Nikodem Chabior, Alan Zejer
scenariusz: Robert Bolesto
muzyka: Wojciech Bąkowski
dźwięk: Mateusz Adamczyk, Sebastian Witkowski

czas trwania: 78 minut

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji. (fragm. opisu dystrybutora)

– Niemal każda sytuacja ze scenariusza Roberta Bolesto jest wzięta z życia. Nasz film wziął się z intymnych zwierzeń Bąkowskiego i Bartoszek obecnych w ich sztuce, w wierszach, piosenkach i krótkich filmach. Bohaterowie Serca miłości w swojej sztuce karmią się własną intymnością. Jak król Midas, który wszystko zamieniał w złoto, ci artyści wszystko, czego się tkną, przemieniają w sztukę. Nas interesował rewers tej sztuki, tak doskonale estetycznie zaprogramowanej i wystudiowanej. Chcieliśmy opowiedzieć o emocjach, które im samym wymykają się spod kontroli. To historia związku bardzo symbiotycznego, obsesyjnie sklejonego. Opartego na dużym podobieństwie fizycznym, duchowym i artystycznym – jak mówi Ronduda.

Film Serce miłości miał swoją premierę na międzynarodowych festiwalach filmowych: 67. MFF w Berlinie (sekcja „Forum Expanded”), 46. MFF w Rotterdamie (sekcja „Bright Future”), 71. MFF w Edynburgu, 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. W kinach od 1 grudnia 2017.