lyzka

Łyżka na obrazie – wystawa edukacyjna

Wystawa czynna: wt.-niedz., godz. 12.00-19.00
Wstęp wolny

Czy łyżka może być dziełem sztuki? Czy stół nadaje się do tego, aby być… obrazem? O tym między innymi będzie można przekonać się podczas zwiedzania nowej wystawy edukacyjnej w Galerii Labirynt zatytułowanej Łyżka na obrazie. Prezentowane tam różnorakie przedmioty tylko na pierwszy rzut oka są zwykłe. Okazuje się, że łyżka nie służy już do jedzenia, poduszka – do spania, a z płyty gramofonowej nie płynie muzyka. W świecie sztuki przedmioty te stają się czymś zupełnie innym…

Na wystawie będzie można bliżej przyjrzeć się (nie)typowym obiektom artystycznym i odkryć ich tajemnice. To także okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób, a przede wszystkim, dlaczego artyści wykorzystują w swoich pracach elementy znane z codzienności, takie jak gwoździe, talerze, zabawki czy metalowe puszki.

Prezentacja obejmuje dzieła Janusza Bałdygi, Yaroslava Futymskyi’ego, Władysława Hasiora, Teresy Murak, Zbigniewa Warpechowskiego oraz  Krzysztofa Zarębskiego. Prace te pochodzą z kolekcji Galerii Labirynt i Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Na zwiedzanie wystawy Łyżka na obrazie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis. Dodatkowo, dla dzieci, które lubią zadania twórcze i zgadywanki, przygotowaliśmy drukowany przewodnik po ekspozycji.