podlaska

Miasto do zjedzenia

Dziękujemy za zgłoszenia i uprzejmie informujemy, że lista uczestników warsztatów „Miasto do zjedzenia” została zamknięta.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat

Celem warsztatów jest zainteresowanie dzieci zdrowym żywieniem, różnorodnością smaków i kolorów żywności, alternatywną i zdrową formą słodyczy. A wszystko to w formie zabawy! Uczestnicy wspólnie z rodzicami przygotują makietę miasta z różnorodnych galaretek wykonanych bez użycia cukru.

Warsztaty będą:
– zabawne (zabawa jedzeniem i procesem gotowania, zabawa kolorami i smakami)
– rozwijające kulinarnie (uczestnicy nabędą nowe umiejętności oraz otrzymają zbiór przepisów do wykorzystania w domu)
– twórcze (galaretka, niczym klocki, zostanie użyta do budowania makiety miasta)
– poszerzą wiedzę o zdrowym żywieniu (galaretki zostaną wykonane bez cukru, z użyciem soków owocowych i warzywnych, mleka kokosowego, mleka skondensowanego, owoców i warzyw, naturalnych barwników oraz zdrowego zamiennika żelatyny – agaru)
– wprowadzą pojęcie recyklingu (do wykonania klocków zostaną użyte jako foremki opakowania po produktach spożywczych)
– smaczne (makieta zostanie na końcu zjedzona)

Warsztaty trwają ok. 120 minut. Udział jest bezpłatny, potrzebne materiały zapewnia Galeria.
Obowiązują zapisy: edu@labirynt.com
Prowadzenie: Dorota Podlaska

Dorota Podlaska ma w swoim dorobku wystawy m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Galerii Łaźnia w Gdańsku, pobyty studyjne w Finlandii, Francji, Włoszech, Niemczech, Irlandii, Japonii, Korei Południowej. Jej główne medium to malarstwo figuratywne. Poza tym tworzy też fotograficzne dokumentacje, interwencje w przestrzeni, akcje z udziałem publiczności, projektuje książki, organizuje warsztaty kulinarne. Jej prace mają charakter narracyjny, opowiada historie w formie książeczek, komiksów, plakatów czy klatek z istniejących lub wyimaginowanych filmów, czasem na warsztat bierze sam proces opowiadania. Wiele prac poświęciła wymianie międzykulturowej, pochłania ją problem tworzenia tożsamości za pomocą języka oraz… wspólne jedzenie jako czynność społeczna, tworząca tymczasowe wspólnoty i przełamująca bariery międzykulturowe.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Labirynt bez granic”.

mkdik