Dzień Wolnej Sztuki

Dzień wolnej sztuki: MIŁE SŁOWA

Rodzinne warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Zajęcia twórcze pozwalają zrozumieć sztukę współczesną także najmłodszym odbiorcom. Włączając się w ogólnopolską akcję promującą ideę Slow Art pod hasłem: Dzień Wolnej Sztuki, szczególną uwagę poświęcimy pięciu pracom wybranym z wystawy „Akcja Lublin. Rozdział 3. Działania na miejscach”. Pokażemy, że warto zatrzymać się na dłuższą chwilę przy każdym dziele sztuki i spróbować samodzielnie odkryć jego sens. Podczas spotkania będzie można się również przekonać, że obiekty artystyczne to niewyczerpane źródło inspiracji.

Lista prac do wolnego oglądania:
1. Miłe Słowa (Barbara Gryka, Agata Rucińska), Miłe słowa, 2017/2018
2. Arutiun Sargsyan, #MMXVI, 2016
3. Nezaket Ekici & Shahar Marcus, Lublin Beach, 2016
4. Cezary Bodzianowski Wyzwolenie / To uwolnić się spod jakiejkolwiek formy dominacji, 2008
5. Adina Bar-On, Disposition, 2009

Punktem wyjścia części plastycznej zajęć będzie praca duetu Miłe Słowa, który tworzą Barbara Gryka i Agata Rucińska. Performans artystek odbył się na dworcu autobusowym w Lublinie i na targowisku w Petach Tikva w Izraelu. Gryka i Rucińska prosiły przechodniów o napisanie na kartkach pocztowych życzeń. Akcja polegała na prostej wymianie – dobre słowo za dobre życzenia. Tak piszą artystki o swoim performansie: „Bez dystansu, ironii, ukrytych sensów. Wszystko jest tak proste, na jakie wygląda”. Na wystawie można zobaczyć ułożone w figury kartki pocztowe z tych akcji. Podczas warsztatów dzieci wraz z opiekunami wykonają własne prace inspirowane Miłymi słowami.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 60 minut. Udział jest bezpłatny.

ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową). Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty lub do wyczerpania miejsc.