Alicja Bielawska, "Między turkusową podłogą a kanarkowym sufitem", 2016, fot. Marta Sędłak

Niedziela w Labiryncie: Budowanie małej architektury | warsztaty z Alicją Bielawską

Dziękujemy za zgłoszenia i uprzejmie informujemy, że lista uczestników warsztatów z Alicją Bielawską została zamknięta.

……….

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

Podczas zajęć dzieci wcielą się w architektów. Zbudują z prostych i łatwo dostępnych materiałów szałasy, kryjówki, wieże czy jaskinie według własnych pomysłów i projektów. Funkcjonalność, kształt i ogólny wygląd są dowolne, wyjątkiem jest wielkość budowli. Wymyślone konstrukcje mają pomieścić co najmniej jedną osobę. Uczestnicy staną przed licznymi wyzwaniami, będą rozwiązywać techniczne problemy: co zrobić, żeby ich budynek się nie zawalił, jak połączyć poszczególne elementy. Rodzice będą towarzyszyć temu procesowi jako dodatkowa para rąk do pomocy, podążając za architektami i ich wyobraźnią.

Prowadzenie: Alicja Bielawska

Udział w zajęciach jest bezpłatny, potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 120 minut.
Zapisy: 466 59 20 wewn. 32 / edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową).

. . .

Alicja Bielawska tworzy rzeźby i rysunki. Za materiały służą jej między innymi tkaniny, metal, drewno czy modelina. Chociaż powstałe z nich obiekty przypominają przedmioty znane z codziennego życia, to artystka niejednokrotnie zaburza ich proporcje i skalę. Interesuje ją to, co dzieje się z pamięcią odbiorcy w zetknięciu z jej pracami. Bielawska jest autorką prezentowanej na wystawie Na opak instalacji zatytułowanej Między turkusową podłogą a kanarkowym sufitem.

To absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Startstipendium, Mondriaan Fonds (2012/2013), Młodej Polski (2014) i Akademie Schloss Solitude, Stuttgart (2014/2015). Jej prace znajdują się w kolekcji Podlaskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Fundacji Sztuki Polskiej ING i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i Holandii.