nie_obecność

(NIE)obecność. Ogólnopolski konkurs dla studentów i absolwentów uczelni artystycznych

Tematem konkursu jest szeroko rozumiana NIEOBECNOŚĆ. Zależy nam na twórczym podejściu do pojęć takich jak: pustka – pełnia, pozytyw – negatyw itd. Są to zagadnienia, które można potraktować zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym. Szczególnie interesujące wydaje się podjęcie próby zilustrowania braku czegoś lub kogoś…

Prace mogą być wykonane w dowolnej technice (m.in. malarstwo, grafika, rzeźba i instalacja, fotografia, sztuka cyfrowa). Do udziału w konkursie zapraszamy studentów państwowych wyższych uczelni artystycznych (akademie sztuk pięknych i uniwersytety) oraz absolwentów, którzy ukończyli studia w latach 2014-2016.

Najlepsze według jury prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w Galerii Labirynt w dniach 18.11-18.12.2016.

Spośród osób zakwalifikowanych do udziału w wystawie jury wyłoni trzech laureatów nagród:

Grand Prix – 10 000 PLN
II miejsce – 5000 PLN
III miejsce – 2000 PLN

Skład jury: Tomasz Ciecierski, Dominik Lejman, Katarzyna Józefowicz, Robert Kuśmirowski, Waldemar Tatarczuk, Sławomir Toman.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz ze zdjęciami pracy oraz krótkim autorskim komentarzem należy przesłać na adres: nieobecnosc2015@gmail.com. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 sierpnia 2016.
Dodatkowe informacje / kontakt:  nieobecnosc2015@gmail.com / ARTmagedon / Fb
Regulamin

Organizatorzy: Stowarzyszenie ARTmagedon, Galeria 1 B. Słomki
Współpraca: Galeria Labirynt w Lublinie

artmagedon

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

 

Zapisz