Noc muzeów

Noc Muzeów

Wystawy czynne do godz. 24.00.

godz. 20.00; godz. 22.00 Z LATARKĄ NA WYSTAWĘ (dla dzieci)
Uczestnicy zwiedzą wystawę edukacyjną pt. „Kryjówka”, oświetlając ją latarkami. Będzie to emocjonujące przeżycie, nie zabraknie zagadek, zadań plastycznych i dobrej zabawy. Czas trwania: ok. 60 minut. Nie obowiązują zapisy.

godz. 20.00; godz. 22.00 GDZIE JEST BÓL?
Spacer po wystawie młodego artysty Wojciecha Bąkowskiego pt. „Ból jest gdzieś w pokoju”. Bąkowski tworzy intrygujące obiekty artystyczne, których ważnym elementem jest dźwięk. Czas trwania: ok. 30 minut. Nie obowiązują zapisy.

godz. 21.00 GRAJ W SZTUKĘ!
„Graj w sztukę!” to forma gry miejskiej, która tym razem rozegra się we wnętrzu – „planszę” stanowić będzie budynek Galerii Labirynt. Podzieleni na zespoły uczestnicy będą rozwiązywać zagadki dotyczące sztuki, a tym samym zdobywać kolejne punkty. Gwarantujemy: dobrą zabawę, szybkie tempo, garść informacji na temat Galerii i sztuki współczesnej, a także nagrody. Obowiązują zapisy: edu@labirynt.com. Czas trwania: ok. 60 minut.

godz. 22.00 HANDMADE MOVIE
Pierwsza edycja nietypowego przeglądu filmowego. Projekt jest przeznaczony dla amatorów filmowania. Zgłoszone prace mogą być zrealizowane w dowolnej technice, kamerą lub telefonem, czas trwania filmu nie powinien jednak przekraczać 5 minut. Prace należy dostarczyć najpóźniej do 13.05.2015 do godz. 19.00 — drogą elektroniczną na adres: kino@labirynt.com albo osobiście do siedziby Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin). Przegląd filmów odbędzie się w sali kinowej Galerii Labirynt. Więcej>>

godz. 23.00 NOCNA ZMIANA wernisaż wystawy
„Nocna zmiana” jest nietypową formą ekspozycji. Do tworzenia wystawy zapraszamy w szczególności najbliższe sąsiedztwo Galerii Labirynt, czyli mieszkańców Wieniawy. Jesteśmy ciekawi czy w Waszych domach znajdują się przedmioty, fotografie, filmy, które chcielibyście pokazać w galerii sztuki. Chętnych zapraszamy z pracami do Galerii Labirynt od piątku, 15 maja. Razem się zastanowimy jak najlepiej wyeksponować rzeczy, które przyniesiecie. Przyjmowanie prac: 15.05 (godz. 9.00-19.00), 16.05 (godz. 12.00-20.00). Wspólny montaż wystawy rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Zapraszamy!