Noc Muzeów

Noc Muzeów

Zapraszamy na zwiedzanie wystaw w godz. 12.00-24.00 oraz na wydarzenia specjalne.

GALERIA LABIRYNT (ul. ks. J. Popiełuszki 5)

godz. 19.00-22.00

Wieczorynka, czyli jak Galeria wygląda nocą – warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat

Warsztaty będą się odbywały w trzech grupach: 19.00-20.00 (zajęcia tłumaczone na polski język migowy), 20.00-21.00, 21.00-22.00

Dzieci wraz z opiekunami zwiedzą z latarkami Galerię Labirynt, poznając wszystkie jej zakamarki, wykonają także niecodzienne prace przeznaczone do oglądania w ciemności! Będzie to wyjątkowe przeżycie. Wspólnie obejrzymy wystawę edukacyjną W tym cała sztuka, a następnie stworzymy prace plastyczne dotyczące tematu światła.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestników prosimy o zabranie latarek, pozostałe materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 60 minut.

Zapisy: 466 59 20 wew. 32 / edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę, godzinę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową). Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty lub do wyczerpania miejsc.

godz. 22.00

Oprowadzanie z latarkami po wystawie Mykoly Ridnyiego Twarzą do ściany – dla dorosłych

Mykola Ridnyi to jedna z najbardziej wyrazistych postaci współczesnej sztuki ukraińskiej. W swojej twórczości artysta komentuje rzeczywistość społeczną i polityczną. W Galerii Labirynt Ridnyi prezentuje monumentalną instalację wypełnioną pracami zrealizowanymi w ciągu ostatnich trzech lat.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Uczestników prosimy o zabranie latarek.

 

GALERIA LABIRYNT | PLAZA (ul. Lipowa 13; wejście od ul. Ofiar Katynia)

godz. 21.00

Oprowadzanie po wystawie Make up – tłumaczone na polski język migowy

W tradycyjnym rozumieniu make-up to warstwa podkładu nakładana na skórę, tworząca maskę, perfekcyjną powłokę, która kryje, niweluje, kamufluje lub tworzy „gładki” i jednorodny wygląd. Wystawa ujmuje zagadnienie makijażu w sposób metaforyczny, odnosząc się do wszelkiego typu pęknięć w sensie geograficznym, kulturowym, społecznym, a także politycznym. Na wystawie prezentowane są prace izraelskich artystów – filmy wideo, fotografie oraz instalacje.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

________________________