45660907_923846064482546_1776796419525443584_n

NOT.FOT. | Promocja czasopisma

NOT.FOT. to wydawnictwo seryjne (w roku 2017 ukazały się 4 zeszyty, w 2018 – 2 kolejne), które w nowatorski sposób łączy formę współczesnego, bogato ilustrowanego magazynu i rzetelnego muzealnego katalogu. Oprócz obszernej prezentacji fotografii Władysława Hasiora na jego łamach publikowane są teksty omawiające specyfikę Notatnika fotograficznego, materiały archiwalne, a także dedykowane Hasiorowi prezentacje współczesnych artystów. NOT.FOT. Notatnik fotograficzny Władysława Hasiora Vol. 6.
Spotkanie w Galerii Labirynt skupiać się będzie na szóstym, najobszerniejszym dotąd zeszycie magazynu NOT.FOT., poświęconemu tematowi szczególnie bliskiemu Władysławowi Hasiorowi – tzw. sztuce plebejskiej. Pod tym pojęciem artysta rozumiał spontaniczną potrzebę piękna, która owocuje specyficznym gatunkiem amatorskiej, przydomowej plastyki: rzeźbami ogrodowymi, malowanymi płotami i ozdobnymi bramami. Pokrewnym wątkiem, równie chętnie dokumentowanym przez Hasiora są „malowane domy”, niezwykła typologia domów jednorodzinnych zdobionych mozaikami, landszaftami lub wielobarwnymi, abstrakcyjnymi kompozycjami.

W spotkaniu wezmą udział historyczki sztuki z Muzeum Tatrzańskiego, badaczki sztuki Władysława Hasiora oraz członkinie zespołu redakcyjnego magazynu. Julita Dembowska oraz Joanna Trznadel opowiedzą o twórczości Hasiora, galerii jego imienia w Zakopanem, o projekcie NOT.FOT. i kolekcji slajdów w Muzeum, a także zaprezentują filmik/pokaz slajdów „ATELIER ARTYSTY. OPOWIEŚĆ HASIORA”, powstały z edycji archiwalnych nagrań z Władysławem Hasiorem z kolekcji Radia Kraków, w których Mistrz opowiada o swojej pracowni, sztuce i dziełach. Narracja uzupełniona jest zdjęciami z Notatnika Fotograficznego.
Podczas spotkania będzie można nabyć magazyn, na przybyłych czekają również promocyjne gadżety z logiem NOT.FOT.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.