opla_logo_deep_red_panorama

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

16.05.2013 – 19.05.2013
bilet: 5 zł / na pokazy konkursowe wstęp bezpłatny (sprzedaż biletów od 6.05 w siedzibie Galerii Labirynt)

W tym roku wypadają 90. urodziny Waleriana Borowczyka i 85. urodziny Jana Lenicy. I to właśnie twórczość filmowa m.in. tych dwóch artystów zostanie przypomniana w ramach dużego 3-częściowego przeglądu „55-lecie Studia Miniatur Filmowych z Warszawy„. Współczesną polską animację reprezentować będzie Monika Kuczyniecka, autorka znakomitych plastelinowych animacji, m.in. popularnych i nagradzanych teledysków dla Czesław Śpiewa, Dagadana, Bajzel, Voo Voo, oraz wybitny „duet kreatywny” współczesnej polskiej animacji, czyli Kijek/Adamski, twórcy zdumiewających pomysłowością i perfekcją wykonania wideoklipów (m.in. Pink Freud, Röyksopp,
We Cut Corners, Tomasz Stańko, Pezet) i filmów eksperymentalnych.
Na młodych i najmłodszych widzów, czeka przegląd największych serialowych hitów Studia Miniatur Filmowych, a także przegląd najnowszych polskich animacji dla dzieci pod hasłem TERAZ DZIECI!.
Podczas Festiwalu odbędzie się ponadto konkurs najnowszej polskiej animacji dla dorosłych. Filmy prezentowane będą w czterech kategoriach: STUDYJNEJ, SZKOLNEJ, OFF, WIDEOKLIP. Jedynymi jurorami będą widzowie. Laureatów poznamy 9 czerwca podczas Wielkiego Finału w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

***

16.05 (czwartek)

godz. 12.00

PROJEKCJA DLA DZIECI / 68’25” / bilet: 5 zł

W programie:

PROSZĘ SŁONIA (1978), Witold Giersz / SMF; 63’
Obsypana nagrodami, pełnometrażowa wersja kultowego serialu z końca l. 60-tych o niezwykłej przyjaźni małego Pinia i porcelanowego słonia Dominika, który “jedząc” niechciane przez chłopca witaminy, urósł do rozmiarów prawdziwego zwierzęcia. Rodzicom Pinia głosu użyczyli: Irena Kwiatkowska i Wiesław Michnikowski, zaś Dominikowi – Ludwik Benoit.

MAŁY WESTERN (1960), Witold Giersz / SMF; 5’25”
Pełna błyskotliwych gagów i zaskakujących zwrotów akcji parodia prawdziwego westernu, namalowana bezpośrednio na celuloidzie.

godz. 18.00 / oficjalne otwarcie festiwalu

WIELKIE MINIATURY, CZYLI 55. LAT STUDIA MINIATUR FILMOWYCH W WARSZAWIE, CZĘŚĆ 1 / 100’/ bilet: 5 zł

W programie:

ZMIANA WARTY (1958), Włodzimierz Haupe i Halina Bielińska, 7’42”
Pierwszy film Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, nagrodzony m.in. w Cannes, Mannheim i Edynburgu. Historia „płomiennego romansu” pomiędzy księżniczką a strażnikiem, rozegrana przez pudełka od zapałek! TECHNIKA: animacja lalkowa.

NOWY JANKO MUZYKANT (1960), Jan Lenica, 10’
Przeróbka noweli Henryka Sienkiewicza. Akcja przeniesiona zostaje do przyszłości. Utalentowany muzycznie wiejski grajek nie potrafi odnaleźć się w stechnicyzowanym i pazernym świecie. I Nagroda “Złoty Smok Wawelski” w kategorii filmów animowanych na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie. TECHNIKA: animacja wycinankowa.

OCZEKIWANIE (1962), Witold Giersz, Ludwik Perski, 9’26”
Jedyny film lalkowy w dorobku Witolda Giersza, jednego z najważniejszych twórców w historii polskiej animacji. Przepięknie opowiedziana historia pojedynku dwóch mężczyzn o względy damy, przedstawiona przez figurki wykonane z kawiarnianych serwetek. Nagrody w Cannes, Edynburgu i Moskwie. TECHNIKA: animacja lalkowa/kombinowana.

CZERWONE I CZARNE (1963), Witold Giersz, 6’24”
Drugi film Witolda Giersza z użyciem techniki malowania bezpośrednio na celuloidzie. Zmagania torreadora i byka przeradzają się w rywalizację dwóch kolorów – czerwonego i czarnego. Brawurowa animacja nagrodzona m.in. w Cannes, Edynburgu, Melbourne, Montevideo i Oberhausen. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

KLATKI (1966), Mirosław Kijowicz, 7’27”
Nagrodzona Grand Prix w Annecy, a także w Krakowie, Locarno i Oberhausen, przewrotna opowieść o więźniu i strażniku, i o trudnej do uchwycenia granicy pomiędzy wolnością i niewolą. Autorem muzyki do filmu był Krzysztof Komeda. TECHNIKA: animacja wycinankowa.

LIBIDO (1967), Alina Maliszewska, 8’01”
Podstarzały donżuan, przekonany o swoim powodzeniu wśród kobiet, próbuje uciec w swych fantazjach nieubłaganemu upływowi czasu. TECHNIKA: animacja rysunkowa/kombinowana.

INTELEKTUALISTA (1969), Witold Giersz, 6’52”
Siła czy intelekt? To odwieczne pytanie zostaje postawione w epoce jaskiniowej, gdzie dwóch mężczyzn walczy o względy kobiety. Nagrodzona w Wiedniu, zabawna refleksja Witolda Giersza wykonana przy pomocy nakładanych szpachlą, wciąż zmieniających się, grubych warstw farby. TECHNIKA: animacja malarska/kombinowana.

INWAZJA (1970), Stefan Schabenbeck, 7’31”
Przewrotny film s-f autora SCHODÓW i WSZYSTKO JEST LICZBĄ, będący jego jedyną realizacją w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie. Na tajemniczej planecie lądują statki kosmiczne. Rozpoczyna się inwazja… Nagrody w Krakowie, Melbourne i Oberhausen. TECHNIKA: animacja wycinankowa/kombinowana.

RĘKA (1974), Mirosław Kijowicz, 2’34”
Przewrotny film s-f autora SCHODÓW i WSZYSTKO JEST LICZBĄ, będący jego jedyną realizacją w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie. Na tajemniczej planecie lądują statki kosmiczne. Rozpoczyna się inwazja… Nagrody w Krakowie, Melbourne i Oberhausen. TECHNIKA: animacja wycinankowa/kombinowana.

Z ŻYCIA OWADÓW, CZYLI LOT TRZMIELA (1979), Zofia Oraczewska, 9’03”
Frywolna opowieść o miłosnych podbojach ospałego trzmiela. Pewnego dnia, fruwający z kwiatka na kwiatek amant, napotyka na swej drodze uwodzicielską orchideę… TECHNIKA: animacja rysunkowa.

ŁAGODNA (1985), Piotr Dumała, 11′
Obsypana nagrodami, wydrapana na niezliczonej ilości gipsowych płytek, adaptacja opowiadania Fiodora Dostojewskiego o młodej kobiecie zdominowanej i zastraszonej przez swojego starego męża. TECHNIKA: animacja kombinowana.

OPERA NR 23 (1985), Bogdan Nowicki, 8’04”
Żart filmowy na temat współczesnej rock-opery: seks, przemoc, wiedźmy na gitarach i… Superman! TECHNIKA: animacja rysunkowa.

WYŚCIG (1989), Marek Serafiński, 6’03”
Przedstawiciele polskiego społeczeństwa dogasającej właśnie epoki komunizmu rozpoczynają wyścig, który zdaje się nie mieć końca. Nagrody w Huesca i Lipsku. TECHNIKA: animacja kombinowana.

godz. 20.00

KONKURS „STUDYJNY” 1 / 94’ / wstęp bezpłatny

***

17.05 (piątek)

godz. 12.00

PROJEKCJA DLA DZIECI – TERAZ DZIECI! CZYLI PRZEGLĄD NAJNOWSZYCH POLSKICH ANIMACJI DLA DZIECI /  61’ / bilet: 5 zł

W programie:

PAMIĘTNIK FLORKI (2011), Anna Wróblewska-Dzwoniarek i Stanisław Lenartowicz / ANIMA-POL; 3’
Pilot nowego serialu animowanego będącego adaptacją ilustrowanej książki dla dzieci pt. „Florka. Z pamiętnika ryjówki” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

ZIELONA KREDKA (2010), Jan Steliżuk / M.Serafiński Studio; 10’
Jedna z głośniejszych animacji dla dzieci zrealizowanych w ostatnim czasie w Polsce, nagrodzona na festiwalach w Krakowie i Łodzi. Główna bohaterka filmu, kilkuletnia dziewczynka o imieniu Agatka, wraz z przyjaciółmi – Chomikiem i Zieloną Kredką – odbywa wyimaginowaną podróż statkiem. Akcja filmu rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, lecz jego główna część dzieje się w świecie wykreowanym przez wyobraźnię dziecka.

HIP-HIP & HURRA: „Ogromne kolorowe i ma dwie nogi” (2010), Elżbieta Wąsik / SMF; 13’23”
Pierwszy odcinek „detektywistycznego” serialu o perypetiach dwójki niezłomnych detektywów: hipopotama o imieniu HIP-HIP oraz jego asystentki  – łasiczki o imieniu HURRA. Tym razem muszą oni rozwiązać zagadkę, kto ukradł tęczę…

EDWARD, PSIE SERCE (2011), Grzegorz Koncewicz / M.Serafiński Studio; 11’13”
Zabawna i pełna zwrotów akcji opowieść dla dzieci o poszukiwaniu przyjaźni. Głównym bohaterem jest chłopiec marzący o kosmicznych podróżach. Pewnej nocy, niespodziewanie, do jego pokoju wpada bezpański psiak, którego chłopiec bierze za kosmicznego przybysza.

KAKTUS I MAŁY: „Dlaczego mam dobre zdanie o bocianie?”  (2012), Janusz Martyn / ANIMA-POL; 5’21”
Pierwszy odcinek „ekologicznego” serialu o charakterze edukacyjnym. Trójka 9-latków – narrator Mały, jego niesforny kolega Kaktus oraz Kaśka, dziewczynka z charakterem, wyjaśniają, dlaczego mają dobre zdanie o bocianie. Serial jest kontynuacją popularnej w latach 90-tych telewizyjnej serii pt. NOTATNIK PRZYRODNICZY.

MAMI FATALE: „Pod fatalna banderą” (2011), Łukasz Kacprowicz / SMF, Grupa Smacznego; 10’
Odcinek „kulinarnego” serialu, którego narratorem jest sam Robert Makłowicz. Mami Fatale, starsza poczciwa pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić spokojny żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, ale także, żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji – gotowaniu – tym razem musi stawić czoło… prawdziwemu wielorybowi!

MOTYL ALFRED (2012), Jan Steliżuk / M.Serafiński Studio; 8′
Akcja filmu rozgrywa się w świecie uszytym ze ścinków materiału, w zakamarkach, którego żyją najróżniejsze, stworzone również z tego samego materiału, istoty. Bohaterem filmu jest Mały Marynarz, poszukujący bezskutecznie brakującego na jego mundurze marynarskiego guzika. Marynarz spotyka grupę postaci zaniepokojonych obecnością w ich świecie tajemniczego „smoka”…

godz. 18.00

WIELKIE MINIATURY, CZYLI 55. LAT STUDIA MINIATUR FILMOWYCH W WARSZAWIE, CZĘŚĆ 2 / 106’/ bilet: 5 zł

W programie:

SZKOŁA (1958), Walerian Borowczyk, 6’38”
Wyróżniona w Oberhausen groteska na temat musztry wojskowej, mechanizującej człowieka i pozbawiającej go cech indywidualnych, wykonana z ok. 400 zdjęć techniką animowanych fotogramów. TECHNIKA: animacja kombinowana.

LABIRYNT (1961), Jan Lenica, 14’14”
Obsypany nagrodami, jeden z kamieni milowych XX-wiecznej animacji. Pewien człowiek przybywa do tajemniczego miasta zamieszkałego przez fantastyczne istoty. TECHNIKA: animacja wycinankowa/kombinowana.

NEONOWA FRASZKA (1959), Witold Giersz, 8’50”
Roztańczona opowieść o nocnym życiu… neonów. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

MATERIA (1962), Kazimierz Urbański, 9’38”
Film Kazimierza Urbańskiego, jednego z najbardziej znaczących twórców w polskiej animacji, ilustrowany muzyką Andrzeja Markowskiego, prekursora wykorzystania muzyki konkretnej i elektronicznej w filmach eksperymentalnych. Sekwencje pozornie abstrakcyjnych kompozycji wykonanych przez artystę przy pomocy wełny. TECHNIKA: animacja obiektów.

SKRZYDŁA (1965), Leonard Pulchny, 9’44”
Skromny urzędnik bankowy marzy, by mógł szybować w przestworzach niczym ptak. „Złota Muszla” w kategorii krótkiego metrażu na MFF w San Sebastian. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

DROGA (1971), Mirosław Kijowicz, 4’23”
Człowiek na rozdrożu. To, którą drogę wybierze, zdecyduje o całym jego życiu… Kolejne arcydzieło minimalizmu głównego przedstawiciela tzw. nurtu filozoficzno-refleksyjnego w polskiej animacji. Nagrody w Oberhausen, Mannheim i Barcelonie. TECHNIKA: animacja wycinankowa.

KASKADER (1972), Witold Giersz, 7’44”
Ciężkie jest życie filmowego kaskadera, zwłaszcza, gdy niezadowolony ze sceny reżyser żąda dubli… Dyplom Honorowy na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie za „wyborny dowcip i lapidarność formy”. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

BANKIET (1976), Zofia Oraczewska, 8’16”
Krwawa satyra na społeczeństwo konsumpcyjne. Goście przybyli na wystawny bankiet, nie spodziewają się, że będzie to ich ostatni posiłek w życiu… Nagrody w Chicago i Melbourne. TECHNIKA: animacja wycinankowa.

NA KAŻDE WEZWANIE (1976), Leszek Komorowski, 8’45”
Stróż prawa musi być w gotowości na każde wezwanie. Powinien też wiedzieć, jak na nie reagować… Brawurowa parodia amerykańskiego kina gangsterskiego. I Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Animacji „Cinanimaffa” w Espinho. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

SZYCHTA (1988), Jerzy Kalina, 5’59”
Ironiczna impresja na temat banknotów PRL-u. Grand Prix „Złoty Lajkonik” na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie. TECHNIKA: animacja wycinankowa.

JONTEK (1983), Wiesław Zięba, 2’23”
Żart filmowy inspirowany operą HALKA Stanisława Moniuszki i Włodzimierza Wolskiego. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

FRANZ KAFKA (1991), Piotr Dumała, 16’16”
Kilka lat z życia wielkiego pisarza, wydrapane na niezliczonej ilości gipsowych płytek. Główne nagrody w Hiroszimie i Zagrzebiu. TECHNIKA: animacja kombinowana.

OCENA (1979), Leszek Komorowski, 3’42”
Niezwykle aktualny żart filmowy na temat różnorakich taktyk „product placement” („lokowania produktu”), i wszechobecnej reklamy. „Brązowy Lajkonik” na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

godz. 20.00

KONKURS  „STUDYJNY” 2 / 99’ / wstęp bezpłatny

***

18.05 (sobota)

godz. 12.00

PROJEKCJA DLA DZIECI – MINIATUROWE PERŁY POLSKIEJ ANIMACJI DLA DZIECI / 83’/ bilet: 5 zł

Pojedyncze odcinki dobranocek, wybrane spośród największych serialowych hitów Studia Miniatur Filmowych z Warszawy. Wyjątek stanowią jedynie PRZYGODY PANNY KRESECZKI; zrealizowane na podstawie scenariuszy Wandy Chotomskiej i wyreżyserowane przez 3 wybitnych artystów PRZYGODY PANNY KRESECZKI, to zapoznane i niesłusznie przerwane po trzech odcinkach arcydzieło prostoty i dowcipu.

W programie:

BAŚNIE I WAŚNIE „BITWA MORSKA” (1964), Piotr Paweł Lutczyn; 8’44”
PIESEK W KRATKĘ „SAM JAK PIES” (1968), Zofia Ołdak; 8’
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA „ZŁOTY SZLAK” (1969), Bogdan Nowicki; 9’
KOCHAJMY STRASZYDŁA „SZALEJĄCY REPORTER” (1970), Krzysztof Dębowski; 9’
PRZYGODY PANNY KRESECZKI „OBRAZY” (1973), Leszek Galewicz; 8’58”
POMYSŁOWY DOBROMIR „DRUKOWANE KWIATY” (1974), Roman Huszczo; 10’
TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA „PORWANIE” (1976), Maciej Wojtyszko; 10’06”
WĘDRÓWKI PYZY „ZA PROGIEM…” (1977), Piotr Paweł Lutczyn; 9’48”
2 KOTY + 1 PIES „ZŁOTA RYBKA” (1988), Leszek Marek Gałysz; 8’45”

godz. 18.00

MINIATURY W PIERWSZEJ DEKADZIE XXI WIEKU, CZYLI 55. LAT STUDIA MINIATUR FILMOWYCH W WARSZAWIE, CZĘŚĆ 3 / 107’ / bilet: 5zł

W programie:

LOVE GAMESTATION (2001), Paweł Borowski, 11’05”
Pełna absurdalnego humoru historia dotycząca relacji damsko-męskich we współczesnym świecie. Bohater wikła się w związek z Barbie. Jak się później okazuje jest to związek toksyczny. Srebrna Kreska za “szczególne walory plastyczne” na OFAFA w Krakowie. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

WYSPA R.O. (2001), Jan Lenica, 31’10”
Wielki powrót Jana Lenicy, jednego z najważniejszych twórców w historii światowej animacji, będący zarazem jego ostatnią artystyczną wypowiedzią. Projekt filmu powstał jeszcze na początku l. 60-tych XX wieku. Kosmiczny podróżnik (Piotr Dumała), rozbija się swym statkiem na obcej i tajemniczej planecie… „Złota Kreska” na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie. TECHNIKA: animacja kombinowana.

UWAGA! ZŁE PSY (2001), Maciej Majewski, 6’15”
Cztery dni z życia trzech „ochroniarzy” (Juras, Tajger i Rychu), pracujących w agencji ochrony „Złe psy”. Dyplom Macieja Majewskiego w PWSFTviT w Łodzi. TECHNIKA: animacja rysunkowa.

ŚLUB KRAWCA (2001), Elżbieta Wąsik, 9’48”
Poetycka historia podróży Krawca i jego przyszłej żony do ślubu. Chociaż siedzą obok siebie, każde z nich żyje w swoim świecie… TECHNIKA: animacja malarska na szkle.

WARZYWNIAK, 360 ST. (2006), Andrzej Barański, 24’18”
Animowana adaptacja opowiadania Krzysztofa Jaworskiego, dokonana przez cenionego reżysera filmów fabularnych, Andrzeja Barańskiego, i wykorzystująca akwarele i gwasze Edwarda Dwurnika. Pomiędzy wielkimi blokami osiedla mieszkaniowego stoi niepozorna budka, w której mieści się maleńki sklepik spożywczy zwany warzywniakiem. W pobliżu jest śmietnik, trzepak, i jeszcze jeden stały element pejzażu: grupka mężczyzn – niezawodnych klientów warzywniaka – raczących się piwem. Można ich oglądać od świtu do nocy. Do warzywniaka prowadzą wszystkie osiedlowe ścieżki, cały czas coś się dzieje i natychmiast staje się tematem ożywionych komentarzy piwnego towarzystwa. Piwo za piwem i upływa cały dzień. Bywa, że pod koniec dnia, pod kimś mocno zmęczonym, nagle ugną się nogi, i zmieniając pozycję na horyzontalną, straci on niepowtarzalną szansę wzięcia udziału w odbywającej się w pobliskim hipermarkecie Wielkiej Promocji Przeterminowanego Piwa Puszkowego. Nagroda w kategorii filmów animowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty” we Wrocławiu.

TITANIC WORLD (2008), Hanna Margolis, 8’
Fabuła filmu „Titanic World” w pewnym stopniu nawiązuje do katastrofy statku Titanic, jednak jego akcja rozgrywa się w mieście. Bohaterami filmu są kobieta, mężczyzna i ich małoletni syn. Każdy z bohaterów zdaje się być w innym świecie, każdy jest pochłonięty kontaktem z jakimś elektronicznym urządzeniem – telewizorem albo komputerem. Jednak w wyniku splotu wydarzeń, jakim jest katastrofa w mieście, członkowie rodziny zbliżają się do siebie i są zmuszeni do spędzenia czasu wspólnie. Film w przejmujący sposób pokazuje jak łatwo zapomnieć o najważniejszych w życiu sprawach i dać się omamić wirtualnej rzeczywistości.

LUCKY DAY FOREVER (2011), Aleksander Wasilewski, 16’34
”Prol 514 marzy o zwycięstwie w Wielkiej Loterii, w której główną nagrodą jest awans do elitarnej społeczności Białych, gdzie wszyscy są piękni, młodzi i szczęśliwi, a życie płynie na wiecznej beztroskiej zabawie. Pewnego dnia jego marzenie się spełnia. Czy jednak to była rzecz, której naprawdę pragnął? Czy świat Białych rzeczywiście jest tak doskonały, jak mówiły mu reklamy i media?

godz. 20.00

KONKURS  „OFF” + „WIDEOKLIP” / 97’ / wstęp bezpłatny

***

19.05 (niedziela)

godz. 12.00

PROJEKCJA DLA DZIECI – JACEK I PLACEK (1992), Leszek Marek Gałysz / J&P, SMF / 72’/ bilet: 5 zł

JACEK I PLACEK (1992), Leszek Marek Gałysz / J&P, SMF; 72’
Pełnometrażowa adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego o przygodach dwójki niesfornych i bardzo leniwych braci bliźniaków, którzy zrobią wszystko, aby tylko nie musieć pracować: od kradzieży zaczarowanej marchewki, po porwanie księżyca. A wszystko to, w rytm przebojowej muzyki Lady Pank! I Nagroda w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany na MFF Santa Clarita Valley w Los Angeles (1994).

godz. 18.00

WSZYSCY JESTEŚMY ULEPIENI Z TEJ SAMEJ PLASTELINY – PRZEGLĄD FILMÓW MONIKI KUCZYNIECKIEJ // CO DWIE GŁOWY, TO NIE JEDNA – PRZEGLĄD FILMÓW DUETU KIJEK/ADAMSKI / 80’/ bilet: 5 zł

W programie:

Bajzel „Zabawki” (2011), Monika Kuczyniecka, 3’37”
„Tadzik kładzie panele” (2006), Monika Kuczyniecka, 1’03″
Dagadana „Wszystkie mają po chłopoku” (2011), Monika Kuczyniecka, 4’02”
„Dlaczego Chińczycy mają skośne oczy” (2006), Monika Kuczyniecka, 1’44”
FOX feat. m.bunio.s „Belly of the Beast” (2010), Monika Kuczyniecka, Mateusz Pleskacz, Jacek Nastał, 2’58”
„Tramwaj” (2007), Monika Kuczyniecka, 8’38”
VOO VOO „Bang! Bang!” (2006), Monika Kuczyniecka, 2’09”
„Renifer Bezkostny” (2008-2009), Monika Kuczyniecka, 13’14”
Czesław Śpiewa „Ucieczka” (2009), Monika Kuczyniecka, 3’28”
„In statu nascendi” (2011), Kijek/Adamski, 3’07”
Pink Freud „Dziwny jest ten kraj” (2007), Kijek/Adamski, 3’22”
The Myself Collective „See”(2008), Kijek/Adamski, 3’24”
Oi Va Voi „Everytime” (2009), Kijek/Adamski, 3’17”
Tomasz Stańko Quintet „Grand Central” (2010), Kijek/Adamski, 2’
Brodka „W pięciu smakach” (2010), Kijek/Adamski, 3’37”
We Cut Corners „Pirate’s Life” (2011), Kijek/Adamski, 2’27”
Röyksopp „Coming Home” (2011), Kijek/Adamski, 5’05”
“Noise” (2011), Kijek/Adamski, 6’37”
Pezet x Jimek „Nie muszę wracać” (2012), Kijek/Adamski, 3’53”
Shugo Tokumaru „Katachi” (2013), Kijek/Adamski, 3’04”

godz. 20.00

KONKURS  „SZKOLNY” / 94’ / wstęp bezpłatny

– – – – –

Organizatorami Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w Lublinie są: niezależny promotor nie tylko polskiej animacji – Animation Across Borders, oraz Galeria Labirynt.
Oficjalna strona festiwalu: www.polskaanimacja.pl

Honorowy Patronat nad festiwalem objęło Studio Miniatur Filmowych z Warszawy.

Patroni Medialni:

INDEPENDENT.PL, KLATKAPOKLATCE.PL, MAŁEKINO.PL, QLTURKA.PL, KINO, GAZETA WYBORCZA, LUBELSKI INFORMATOR KULTURALNY ZOOM