Na pierwszym planie widać rozmazane ramię osoby robiącej zdjęcie telefonem pracy będącej kolażem kolorowych zdjęć, których motywem przewodnim jest tęcza. Napis "Daj się oprowadzić"

Oprowadzania po wystawie „Jesteśmy ludźmi”

Pozwól się oprowadzić! W sobotę 8 sierpnia w Galerii Labirynt odbędą się dwa oprowadzania po wystawie „Jesteśmy ludźmi”. Wstęp bezpłatny, zapraszamy do zapisów.

Interwencyjna wystawa zbiorowa „Jesteśmy ludźmi” powstała w reakcji na homofobiczne ataki Prezydenta Andrzeja Dudy na osoby LGBT+. Wystawa ma na celu pokazanie, że środowisko artystyczne nie jest obojętne na homofobię oraz wszelkie przejawy dyskryminacji.

Podczas oprowadzania omówione zostaną prace prezentowane na wystawie oraz wybrane tematy poruszane przez artystów, takie jak: wykluczenie społeczne, równość miłości, dyskryminacja ze względu na pochodzenie. Będzie mowa także o języku dyskryminacji.

Na wystawie prezentowane są prace ponad czterdziestu artystów. W sali wystawowej można oglądać: wideo, kolaże, zdjęcia, transparenty i plakaty.

Dbając o bezpieczeństwo ograniczyliśmy liczbę osób biorących udział w wydarzeniu. Obowiązują zapisy.
Wyślij email: edu@labirynt.com
Lub wypełnij formularz.

Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa przez cały czas trwania wydarzenia. Regularnie dezynfekujemy powierzchnie w galerii oraz udostępniamy płyn do dezynfekcji rąk.

Więcej informacji o wystawie TUTAJ

8.08.2020, godz. 15:00 i 17:00

Oprowadzanie o godz. 17:00 będzie tłumaczone na PJM, tłumaczka: Ewelina Lachowska

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: edu@labirynt.com

Wydarzenia odbędą się w języku polskim.

Prowadzenie: Krystian Kamiński