POM 17 - LL-31

Performance Art Meeting

Program

7.09.2017 (czwartek), godz. 18.00
spotkanie z udziałem artystów z Tajlandii, w trakcie którego Nopawan Sirivejkul, performerka, fotografka i niezależna kuratorka sztuki performansu, opowie o tajlandzkiej sztuce kobiet

8.09.2017 (piątek), godz. 18.00
pokazy performansów

Wystąpią:
/// Mongkol Plienbangchang, Sareena Sattapon, Nopawan Sirivejkul
/// Pracownia Sztuki Performance: Kadidia Ba, Candy Cyan, Paulina Prokopiuk, Bernadetta Szymoniak, Olga Winiarczyk, Aneta Winiarska

Performance Art Meetings to kameralne spotkania artystów, zajmujących się sztuką performansu, organizowane w Galerii Labirynt od 2012 roku. Ideą cyklu jest prezentowanie przeglądu różnorodnych strategii twórczych zarówno początkujących, jak i uznanych performerów z Polski i z zagranicy. Tym razem w Galerii Labirynt wystąpią artyści z Tajlandii: Mongkol Plienbangchang, Sareena Sattapon i Nopawan Sirivejkul, zapraszamy również na performans w wykonaniu uczestników Pracowni Sztuki Performance, działającej przy Galerii Labirynt od 2016 roku. Wstępem do piątkowych pokazów będzie spotkanie z artystami poświęcone m.in. tajlandzkiej sztuce kobiet, które odbędzie się w czwartek o godz. 18.00. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

***
Mongkol Plienbangchang (ur. 1965, Bangkok, Tajlandia) – malarz, poeta i performer. Występuje od 1995 roku. W swoich performansach często odnosi się do sfery politycznej w Tajlandii oraz na świecie. Jest członkiem komisji międzynarodowego festiwalu sztuki performance ASIATOPIA oraz wielu grup i inicjatyw o charakterze artystycznym i społecznym. Uczestniczył w licznych międzynarodowych festiwalach sztuki performansu, m.in. w Australii, Birmie, Chinach, Filipinach, Hong Kongu, Indonezji, Japonii, Korei, Makao, Tajlandii i Wietnamie. Brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Interakcje” w Piotrkowie Trybunalskim. Opublikował dwie książki ze swoimi wierszami i rysunkami: Inner & Outer i The Man Number Zero.

Sareena Sattapon (ur. 1992, Kalasin, Tajlandia) – tajlandzka performerka młodego pokolenia. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki na Uniwersytecie w Silpakorn. Inspirację dla jej performansów stanowią zwyczajne wydarzenia zaobserwowane w codziennym życiu. Obecnie interesuje się badaniem śladów performansów, które mają związek z jej pracą dyplomową. Występowała w Tajlandii, Hong Kongu i Singapurze. Niedawno ukończyła program rezydencyjny w Gwanju, w Korei Południowej, gdzie zajmowała się fotografią i wideo-performansem.

Nopawan Sirivejkul ( ur. 1968, Bangkok, Tajlandia) – performerka, fotografka i niezależna kuratorka sztuki performansu.  Jej prace opowiadają historie ukazujące zarówno piękno, jak i ciemną stronę życia oraz krytykują przemoc i społeczną alienację. W latach 2000-2008 pełniła funkcję kierowniczki projektu międzynarodowego festiwalu sztuki performansu Asiatopia. Od 2002 roku brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach performansu, m.in. w Australii, Chinach, Izraelu, Japonii, Kanadzie, Korei, Niemczech, Polsce, Tajlandii, Tajwanie. Jest twórczynią projektu Blurborders polegającego na artystycznej wymianie między Tajlandią i Japonią, który organizuje wraz z Mongkolem Plienbangchang w Bangkoku od 2008 roku. Od 2003 roku prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące problemów artystycznych, społecznych i politycznych w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej.

\

Współpraca

pam-logo

__________________

na zdj. Mongkol Plienbangchang / performans

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz