ppl slyder

Performance Platform Lublin 2017: open call dla młodych artystów

termin nadsyłania zgłoszeń: 20 września 2017, godz. 24.00 GMT

Fundacja Sztuki Performance i Galeria Labirynt zapraszają do udziału w 7. edycji Performance Platform Lublin.

Festiwal odbywa się w Lublinie od roku 2009 i jest poświęcony sztuce performansu. Do tej pory w ramach PPL prezentowani byli głównie twórcy doświadczeni w tej dziedzinie, w tym roku organizatorzy postanowili otworzyć festiwal dla artystów początkujących. Zmianie uległa również formuła festiwalu, który poprzedzony będzie kilkudniowymi warsztatami prowadzonymi przez wybitnych artystów performansu: Marilyn Arsem, Jürgena Fritza oraz Martina Zeta. Open call skierowany jest głównie do ludzi młodych, poszukujących, ale organizatorzy nie stawiają granic wiekowych. Do składania aplikacji zaproszeni są wszyscy, którzy studiują/ właśnie ukończyli uczelnię artystyczną lub tworzą od lat, ale do sztuki performansu doszli dopiero niedawno.

Festiwal nie ma żadnego tematu czy hasła przewodniego – istotna jest prezentacja postaw artystycznych, poza ramami koncepcji narzuconej przez kuratorów. Narracje tworzą się same – w wyniku niezwykłej energii spotkania ludzi doświadczających sztuki, która dzieje się tu i teraz.

Performance Platform Lublin odbędzie się w dniach 3-11.11.2017 w Galerii Labirynt w Lublinie. Program obejmuje część warsztatową oraz festiwal.

Szczegóły dotyczące składania aplikacji na stronie performanceplatform.pl

Kontakt: perfound@gmail.com

****

PPL 2017

Zapisz