Zdjęcie. W sali wystawowej kobieta leży obok metalowej konstrukcji. W tle kuca dwójka tancerzy.

Performans na wystawie Moniki Sosnowskiej

W piątek 5 czerwca w Galerii Labirynt będzie można zobaczyć nie tylko rzeźbę Moniki Sosnowskiej, ale również performance w wykonaniu tancerzy z Lubelskiego Teatru Tańca.

Mikołaj Karczewski, Beata Mysiak i Anna Żak przedstawią w piątek swój ruchowy dialog z rzeźbą Moniki Sosnowskiej. Pierwszy performans odbył się 30 maja, ale bez udziału publiczności – był transmitowany na Facebooku i kanale YouTube galerii. Teraz można już przyjść do Labiryntu i spotkać się z tancerzami oraz oczywiście z sama „Fasadą”.

KUP BILET

Troje artystów w swoich działaniach konfrontuje ludzkie ciało z potężną, stalową, konstrukcją rzeźbiarską, zwracając uwagę zarówno na jej kształt jak i historię oraz sposób, w jaki powstała. . „Spotkanie z Fasadą jest dla mnie wejściem w relacje z pozornością działań, pozornością wyglądu, z pozorowaniem jakiejś doskonałości, która w zasadzie nie jest możliwa w dzisiejszych czasach” – mówi jedna z performerek Anna Żak.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 5 czerwca w godzinach 17:00, 18:00 i 19:00. Ze względów bezpieczeństwa w jednej grupie może być maksymalnie 20 zwiedzających. Bilety do kupienia stacjonarnie oraz online dzięki Tobilet.pl.

„Fasadę” Moniki Sosnowskiej można oglądać w Galerii Labirynt od 30 maja do końca grudnia. Więcej informacji o wystawie TUTAJ

KUP BILET