warsztaty z Jadwigą Sawicką

Po nitce do sztuki

Każde warsztaty dotyczą innej dziedziny sztuki współczesnej – fotografii, komiksu, street artu, filmu animowanego, muzyki eksperymentalnej, designu i projektowania. Zajęcia prowadzą artyści i animatorzy kultury. Podczas weekendowych spotkań dzieci mają okazję zmierzyć się z pobudzającymi kreatywność zadaniami twórczymi, a także wziąć udział w artystycznych grach i zabawach. Kolejne warsztaty z cyklu „Po nitce do sztuki” będą poświęcone tańcowi współczesnemu. Zajęcia poprowadzi Monika Kiwak. Jak sama wyjaśnia:

„Tancerze tańca współczesnego wiedzą jak użyć ciężaru swojego ciała podczas ruchu. Mogą dzięki temu na przykład przeturlać się po podłodze i skoczyć do sufitu tak lekko jak piórko. Mogą także wykonać wymyślony przez siebie ruch, bo w tym tańcu nie ma ściśle określonych kroków. Mogą tańczyć sami lub z partnerem. W tym tańcu można znaleźć także elementy innych tańców np. tańca klasycznego czy jazzu.”

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje

nck