warsztaty z Jadwigą Sawicką

Po nitce do sztuki

Każde warsztaty dotyczą innej dziedziny sztuki współczesnej – fotografii, komiksu, street artu, filmu animowanego, muzyki eksperymentalnej, designu i projektowania. Zajęcia prowadzą artyści i animatorzy kultury. Podczas weekendowych spotkań dzieci mają okazję zmierzyć się z pobudzającymi kreatywność zadaniami twórczymi, a także wziąć udział w artystycznych grach i zabawach. Tym razem warsztaty będą poświęcone animacji. Jak zapowiada Anna Chabros:

Kiedy byłam małą dziewczynką uwielbiałam bawić się zabawkami. Wymyślałam dla nich przeróżne przygody i jak każde dziecko wyobrażałam sobie, że wszystkie zabawki ożywają w nocy, kiedy wszyscy śpią lub gdy nikogo nie ma w domu. Marzyłam o tym, żeby zobaczyć jak same się poruszają. To marzenie spełniło się, kiedy zaczęłam zajmować się animacją. Animacja to inaczej ożywianie przedmiotów, lalek, rysunków, a także ludzi za pomocą zdjęć, które po połączeniu ze sobą tworzą film, na którym wszystkie przedmioty same się poruszają. Dziś jestem dorosła, ale w moim sercu mieszka mała dziewczynka, która spełnia swoje marzenia i pomaga spełniać je innym, nie tylko dzieciom.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje

nck