warsztaty z Jadwigą Sawicką

Po nitce do sztuki

Każde warsztaty dotyczą innej dziedziny sztuki współczesnej – fotografii, komiksu, street artu, filmu animowanego, muzyki eksperymentalnej, designu i projektowania. Zajęcia prowadzą artyści i animatorzy kultury. Podczas weekendowych spotkań dzieci mają okazję zmierzyć się z pobudzającymi kreatywność zadaniami twórczymi, a także wziąć udział w artystycznych grach i zabawach. Kolejne warsztaty z cyklu „Po nitce do sztuki” będą poświęcone muzyce eksperymentalnej. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Topolski. Jak sam zapowiada:

„Podczas zabawy dźwiękami dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, co to jest krajobraz dźwiękowy i czy można zobaczyć uszami. A także: czy można rozpoznać osobę po dźwiękach jakie wydaje ? Czy można zidentyfikować przyjaciół po tempie chodu, odgłosach obuwia lub subtelnych dźwiękach ubrania ? Dzieci wezmą też udział w ekologicznych zabawach akustycznych związanych z dźwiękiem, głosem i ruchem w przestrzeni. Dowiedzą się czy możliwy jest ruch bez dźwięku i zbadają czy istnieje Cisza. Będziemy również nagrywać dźwięki oraz wspólnie je tworzyć przy pomocy eksperymentalnych urządzeń elektronicznych.”

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje

nck